Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a minimum folyadék...

Mennyi az a minimum folyadék amit egy kisgyereknek meg kell inni/enni egy nap? Valaki azt mondta, hogy 1 liter. Ha kevesebbet vesz magához akkor mi lehet a következménye? A vesék megsínylik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos koráig a tápszeren kívül semmilyen folyadékot nem fogadott el, most el jutottunk odáig,hogy napi 2-tő doboz szívószálas barackos üdítőt iszik meg,azt monta a doktornőnk, hogy a napi 5-6 étkezése meg legyen,mivel a szervezete ebből is ki tudja nyerni a folyadékot így nem kevés amit iszik,most 14 hónapos!Egész nap van valami a kezében amit rágcsálhat!
2010. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de azt hittem nem jól látok: 2-tő ?!?!?!?!?
2010. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen jól látod!2-tőt iszik meg,és másfél 2 óránként eszik valamit!és csak 10-10,5 kg,81cm!reggel és este iszik még tápszert 120ml-t!mégis rengeteget pisil!
2010. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az off-oló nem a mennyiségen csodálozik, hanem a helyesíráson.... 2-őt???? hahahahaha :)))) 2-t, esetleg.
2010. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha túl keveset iszik, akkor kiszáradhat, de ez főleg hányás-hasmenéssel párosul, amikor vizet sem tudsz adni neki, mert visszajön. Sztem ez alkati kérdés, sőt függ a fejlődési szakasztól is. Nálunk van, hogy egész nap iszik, aztán van hogy alig-alig. Szomjan nem hal. Nyáron nagy melegben óránként kínáld, aztán ha egy-egy kortyot is, de iszik. Az ételek is tartalmaznak folyadékot. Ha aggódsz, kínáld 1-2 óránként, de nem kell pánikolni, ha 1 liter helyett csak 7 dl-t iszik egy nap. Meg kell kínálni, ha elfogadja jó, ha nem, nem kell erőltetni.
2010. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13:57-es vagyok, még annyit, hogy ez az alap-eset, tehát amikor nem beteg a baba. Ha jókedvű, érdeklődő, jól fejlődik. De ha bármi kétséged van, kérdezd meg inkább a védőnődet, gyermekdokit.
2010. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!