Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kávé helyettesítésére?

Kávé helyettesítésére?

Figyelt kérdés

Üdv.


Olyan tippekre/tanácsokra lenne szükségem, amelyek tudják helyettesíteni a kávét... , ha iszom akkor nagyon sokat javul a rövidtávú memóriám, a reakcióképességem, a humorom, a beszédképességem, a közérzetem stb.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy a drogokon kívül (Azt ugye semmilyen esetben sem szeretnék használni, már kávét sem...) lehet-e valami egészségesebb módszerrel ugyanezt a hatást elérni? Hogy ne legyen az egész napom olyan, mintha álmos lennék... rossz kedvem lenne, nem tudnék emlékezni semmire... stb.



2012. júl. 9. 16:52
 1/9 okoska31 ***** válasza:

Alvás?


Energiaital?


Tea?

2012. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erős fekete tea.
2012. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csoki...
2012. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy alma jobban felpezsdít reggel mint a kávé.
2012. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt egy elég rossz időszakom, amikor nem bírtam éjjelente aludni egyéb okok miatt, napközben meg mint az alvajáró, olyan voltam. Ekkor fordultam a kávéhoz, minden reggel megittam egy kávét cukorral és tejjel, sokszor délután még egy cappucinot is, ami 17 évesen nagyon nem egészséges.

Szerencsére visszazökkent az életem a régi kerékvágásba és leszoktam a kávéról, azóta minden reggel egy bögre zöldteával indítom a napot. Ősszel, télen, koratavasszal melegen, nyáron hidegen. Szoktam variálni, van, amikor sima zöldteát veszek, de szoktam néha citromosat vagy gyömbéreset is venni, ezek is finomak.


Furcsa, de sokkal jobb hatást érek el a zöldteával, mint a kávéval és még egészséges is.

Szerintem egy próbát megér, ezenkívül a sok-sok zöldséges és gyümölcsöt tudom ajánlani, ill. ha szükség van rá, akkor valamilyen étrendkiegészítő vitamint.

2012. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Energiaital az szintén káros, akkor inkább már kávé...

Tea sosem hatott

Alszom eleget

Csokitól csak elálmosodom...

almát kipróbálom, de még valami más?

2012. júl. 9. 17:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a zöld tea tippet utolsó hozzászóló, ilyesmire lettem volna kíváncsi, mert csak annyi , hogy tea.. nem segít. :/ Amint tudok veszek és kipróbálom, remélem tényleg hatni fog.
2012. júl. 9. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Sport?
2012. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked, hogy értelmes mennyiségben káros a kávé? Ez nincs így, csag ne bögre szám vedeld! Igyál pl. presszókávét, vagy annak tejes változatait...
2012. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!