Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rengeteget iszom, napi 3-4...

Rengeteget iszom, napi 3-4 litert, nyáron néha 4-5 is lecsúzik, és ma pl 8 litert ittam meg. Ez lehet valamire káros vagy rossz hatással?

Figyelt kérdés
Azt a napi 3-4 litert kívánom, és már jó ideje ennyit iszok. nem vagyok cukros, semmi bajom nincs, de félek, hogy lesz ettől a sok ivástól. am szűrt vizet(szal se nem csapvíz, se nem ásványvíz) iszok vagy ízesítetlen zöld- vagy valamilyen gógynövényteát. imádok inni. lesz bajom?
2009. júl. 12. 03:50
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
semmi az egvilagon maximum allandoan a wc-t jarod majd!
2009. júl. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ú. Igen. 8 liter már nagyon veszélyes. Nem tudom mekkora testű vagy, de egy kisebb testű ember már kórházba kerülhet ekkora adag víztől, még 1-2 liter és bele is halsz.


Az a helyzet, hogy a testedben vannak elektroliteknek (electrolyte) nevezett részecskék. Röviden és egyszerűen ezeknek a részecskéknek a megléte és a helyes aránya elengedhetetlen a szervezeted működéséhez. Ha túl sok vizet iszol túl hamar, akkor a tested "felhígul" és elektrolit egyenlőtlenség lép fel benned, ami a sodium ion koncentrációját csökkenti és fellép az úgynevezett hyponatremia.


FONTOS

Az alábbi példák semmiképpen nem szabad, hogy elrettentsenek a víz vagy más folyadékok ivásától, ami csak akkor veszélyes, ha a napi normális adag 5-6xosát issza meg egy ember.


Ettől egy átlagos embernek nem kell félnie, viszont a következő esetekben szokott halálos lenni:


Gyomorfertőzések esetén valaki rengeteget hányik, hasmenése van, rengeteg vizet veszt. Ilyenkor 2 probléma szokott fellépni. Vagy a dehidratáció (túl kevés víz) vagy a túl sok víz és más semmi fogyasztása, tehát elektrolit egyensúlytalanság.

Ha a gyomorfertőzés súlyos és a hányás, hasmenés sokáig tart azonnal orvoshoz kell fordulni.


Aztán csecsemőknél, akiknek rendkívül alacsony a testtömegük könnyen előfordulhat, hogy rengeteg vizet isznak, de nem esznek mást és fellép a vízmérgezés.


Aztán a nagy embert próbáló sportok, mint például a marathoni futás, hosszú biciklizés a napon, vagy ilyesmi. Rengeteg vizet izzadunk ki ilyenkor a sport és a meleg hatására. Ha az ember ilyenre adja a fejét, akkor speciálisan az ilyen célra kitalált, az elektrolitokat egyensúlyban tartó sportitalokra lesz szüksége.


Aztán vannak olyan munkahelyek, ahol az ember óriási hőségben dolgozik, vagy vannak olyan drogok, amitől az ember iszonyúan izzad.

Aztán vannak olyan pszichiátriai problémák, amitől az embernek iváskényszere támad.

Aztán gyógyászati problémák, mint például vesebajok, ritkán az AIDS bizonyos tünetei.


FONTOS

A fenti példák semmiképpen nem szabad, hogy elrettentsenek a víz vagy más folyadékok ivásától, ami csak akkor veszélyes, ha a napi normális adag 5-6xosát issza meg egy ember.


Egy egészséges vese óránként úgy 1 liter vizet képes megtisztítani. Ezt a mennyiséget a stressz, fizikai megterhelés, azaz pld sport illetve egészségügyi problémák lejjebb tolják.


Szóval egy kis testtömegű embernek a 8 liter már veszélyes lehet, főleg, ha azt hamar megissza. Nyugodtan igyál, amennyi jólesik, csak ne felejts el enni is mellette rendesen és ne lépj át egy bizonyos határt, emlékezz arra, hogy mit mondtam a veséd kapacitásáról.


A tea egyébként vízhajtó hatású. Ami azt jelenti, hogy "pisiltet". Ezzel gond nicsen, a teák többsége egészséges és jótékony hatással van a szervezetre, tehát nyugodtan igyad, csak tájékoztató jelleggel említettem meg.


Mit jelent nálad egyébként a szűrt víz? Mert nekem nem tiszta ez a fogalom.

2009. júl. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez már veszélyes , hogyha nem vagy cukros akkor meg valami más lehet a baj, hogyha dohányzol akkor lehet amiatt de hogyha nem dohányzol akkor nem tudom. Szerintem kérdezd meg az orvosod.
2009. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

van vízszűrőnk, amit a csapra kell szerelni, és bizonyítottan rengeteg káros anyagot kiszűr a csapvízből, de az íze az aztán tényleg más, szóval már ettől megérné számomra. tegnap azért ittam 8 litert, mert ittam aznap kb 3 litert, és fel vok(voltam...)fázva, és olvastam, hogy löjketszerűen sokat kell inni. na kimentem és főztem 7 liter teát, amiből megittam olyan 4 és felet kb:D:D:D:D 3 óra alatt!!!

anya azt mondta, hogy többet ilyet ne csináljak, mert tényleg bele lehet halni.:D de akkor ilyen melegvan a 4-5 nem sok, am meg a 3-4 tök normális lés egészséges ezek szerint, ugye?

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)

2009. júl. 13. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!