Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja azt a bizonyos...

Mi okozhatja azt a bizonyos "mintha megakadt volna egy pici falat a torkomban" érzést?

Figyelt kérdés

3,5 hete kezdődött, mikor étkezések után éreztem úgy, mintha a nyelvem bal oldalán hátul megmaradt volna egy ici-pici falat kaja. Próbáltam piszkálni, mozgattam a nyelvem, de semmi. Étkezések után 1 órával már elmúlt és nem éreztem. Ekkor még gond nélkül ettem, csak kevesebbet. Aztán 2 hétig legyűrt egy komolyabb betegség, ami során nem igen tudtam enni, nem is nagyon volt gond a torkomban emiatt. De amióta kigyógyultam, visszajött az étvágyam, éhes vagyok, de enni alig tudok. Most már reggel is azzal az érzéssel ébredek, ahogy mozgatom a nyelvem, még be is tudom határolni azt a kis puklit, keménységet vagy mit.

Nézegettem a torkom, a nyelvem alatt, nyúlkáltam ahova tudtam, de semmi.

Most ott tartok, h egy nagyon jó fül-orr-gégészhez jelentkeztem be, de csak jövő hét csütörtökön rendel, és addig nem tudom, h bírom ki.

Ugye éhes vagyok, de pár falat után már azonnal érzem, h a nyelvem hátulján megmarad az a darab kaja, ahogy nyelek, olyan, mintha mindig odaszorítaná a torkomhoz, mintha masszívan ott állna. Víz se viszi le, se köhögés, se krákogás, se tüsszentés, se ráevés. Éhes vagyok, viszont nem tudok enni, nagyon kellemetlen, fogyok és csütörtök még olyan messze van.


Volt már valakinek ilyen furcsa érzése? Nem gombóc érzés, mert olyanom évekkel ezelőtt volt, agykontrollal és/vagy homeopátiás szerrel elmúlasztottam mindig, de ez éjjel-nappal megvan, étkezés után pedig nagyon zavaró, már-már öklendezek. :(


2012. júl. 21. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem gyulladásos betegséged volt véletlenül?


nekem volt ilyenem,mikor ilyen hólyagos gennyes torokgyulladásom volt. enni nem tudtam, mert mindenem fel volt dagadva,mikor nyeltem olyan volt mintha pengéket nyelnék. aztán orvos észrevett két gennyes hólyagot a torkomon. meg is sajnált nagyon, és mondta,hogy sajnos csak levest tudok fogyasztani amíg el nem múlik :S

2012. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Vírusos, elég durva övsömör és enyhébb agyhártyagyulladás (övsömör miatt).

Ez az érzés a torkomban jóval előtte jelentkezett, még június végén, az övsömör viszont rá 1,5 hétre, ami már múlóban, viszont a torkomban levő érzés erősödik. Most tantum verde-t szopogatok, hátha.

De nincs semmi egyéb tünetem, nem fáj a nyelés, nem fáj a torkom, nem köhögök, nem pirosabb, mint szokott lenni. De olyan zavaró a nyelvem bal hátsó része, h ezt a szopogatós tablettát is olyan lassan szopogatom. :S

2012. júl. 21. 10:10
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet, h hülyén fogok fogalmazni, de az érzés leginkább erre hasonlít:

Mintha folyamatosan lenne a nyelvem hátsó részén (vagy a torkom hátsó részén, ahol a nyelvem odaér) valami kis terület, amit máshogy érzek. Ez állandóan megvan, a nyelvem mozgatásával be is tudom lőni, merre van,de nem látok le addig. Ha eszek, akkor olyan, mintha ezen a kis területen megmaradna valami kajadarab, mintha beleragadna, odatapadna, mert ahogy mozgatom a nyelvem, sokkal erőteljesebben érzem a zavaró érzést, mintha tényleg beleragadt volna egy arabka a kajából, amit semmi nem visz le. Ez idővel enyhül (vagy lemegy), de az állandó zavaró érzés megmarad, csak ugye nem olyan erősen, mint mikor kajálok.

2012. júl. 21. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
szia. Sajnos tudom mit érzel. én kb 2 hónapig kinlódtam ezzel 3-szor voltam közbe fül-orr-gégésznél, de nem látott semmit én hiába éreztem! nekem előtte volt egy gégegyulladásom, lehet ennek köze van hozzá. sós vizes gargalizálás szokott segíteni, egy próbát megér.
2012. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Neked elmúlt teljesen?

Tudtál normálisa enni mellette?

Engem inkább az evés hiánya zavar, mert a vírusos megbetegedésnél is fogytam, és most is fogyok, mert alig eszek. 1-2 falat után jön az a "kemény darabka a torokban" érzés, és akárhogy mozgatom a nyelvem, nem múlik és annyira zavar, h nem bírom folytatni az evést. Tegnap már magamba erőszakoltam egy normális adag kaját délután, de utána kb 1,5 óráig nyúlkáltam, mozgattam a nyelvem, köszörültem a torkom, ittam rá, járkáltam fel-alá, h hátha elmúlik tőle.

Ha most elmúlik a tantum verde hatása, akkor sós vízzel gargalizálok. Azt napi hányszor érdemes? Egyszerre kb mennyiszer gargalizáljak? Langyos vagy meleg vízzel?

2012. júl. 21. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
1 kiskanál sót tegyél langyos vízbe. 2-3 dl vizet mindenképp. ha nyákos a torkod az leviszi onnan. sajnos néha még előjön, de nekem segít gargalizálás és lényeg, hogy ne pánikolj ne ijedj meg evés közbe.
2012. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Próbálok nem rágörcsölni az evésre, de az elmúlt hetek olyan rossz hatással voltak, hogy már annyira óvatosan eszek, és ahogy kellemetlenséget érzek, azonnal abbahagyom, nehogy erősödjön. A másik meg az, hogy már nem szeretnék fogyni, ezért még inkább rágörcsölök az evésre. :S

A sós gargalizálást mindenképp megcsinálom akkor a nap további részében többször is. Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de a sós víz kb mikorra hat? 1-2 alkalom? Azonnal 1-2 nap? Bocsánat, ha türelmetlennek tűnök, de nagyon ennem kéne, 2,5 hét alatt -4 kg.

2012. júl. 21. 10:41
 8/13 A kérdező kommentje:

....és nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ha valakinek van még ötlete, mivel enyhíthetném, szüntethetném meg, szívesen veszem :)

2012. júl. 21. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4-szer szoktam naponta. Azonnal érezni fogod, hogy tisztább a torkod, főleg ha a nyák feljön. Tudom, sajnos én is így voltam, féltem, hogy megfulladok mert nagyon rossz érezni azt a valamit, úgyhogy teljesen megértelek! Orvoshoz menj el mert ha esetleg nem is talál semmit akkor is megnyugtató hogy megvizsgált.
2012. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Orvoshoz mindenképp megyek, csak sajna jövő hét csütörtökön rendel, az e hetire már nem fértem be.

Nyákot, csorgást most pont nem érzek a torkomban, pedig az is szokott lenni (hála az allergiámnak). De mindenképp bevetem a sós vizet.


Szegény nyelvem sajnálom már, automatikusan hátracsavarodik sokszor megpiszkálni a zavaró helyet...vagyis csak próbálok elérni olyan hátra, de nem megy. Sokszor azon kapom magam, h gebeszkedik hátra a nyelvem.

2012. júl. 21. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!