Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja azt a bizonyos...

Mi okozhatja azt a bizonyos "mintha megakadt volna egy pici falat a torkomban" érzést?

Figyelt kérdés

3,5 hete kezdődött, mikor étkezések után éreztem úgy, mintha a nyelvem bal oldalán hátul megmaradt volna egy ici-pici falat kaja. Próbáltam piszkálni, mozgattam a nyelvem, de semmi. Étkezések után 1 órával már elmúlt és nem éreztem. Ekkor még gond nélkül ettem, csak kevesebbet. Aztán 2 hétig legyűrt egy komolyabb betegség, ami során nem igen tudtam enni, nem is nagyon volt gond a torkomban emiatt. De amióta kigyógyultam, visszajött az étvágyam, éhes vagyok, de enni alig tudok. Most már reggel is azzal az érzéssel ébredek, ahogy mozgatom a nyelvem, még be is tudom határolni azt a kis puklit, keménységet vagy mit.

Nézegettem a torkom, a nyelvem alatt, nyúlkáltam ahova tudtam, de semmi.

Most ott tartok, h egy nagyon jó fül-orr-gégészhez jelentkeztem be, de csak jövő hét csütörtökön rendel, és addig nem tudom, h bírom ki.

Ugye éhes vagyok, de pár falat után már azonnal érzem, h a nyelvem hátulján megmarad az a darab kaja, ahogy nyelek, olyan, mintha mindig odaszorítaná a torkomhoz, mintha masszívan ott állna. Víz se viszi le, se köhögés, se krákogás, se tüsszentés, se ráevés. Éhes vagyok, viszont nem tudok enni, nagyon kellemetlen, fogyok és csütörtök még olyan messze van.


Volt már valakinek ilyen furcsa érzése? Nem gombóc érzés, mert olyanom évekkel ezelőtt volt, agykontrollal és/vagy homeopátiás szerrel elmúlasztottam mindig, de ez éjjel-nappal megvan, étkezés után pedig nagyon zavaró, már-már öklendezek. :(


2012. júl. 21. 09:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ne görcsölj rá, mert akkor folyamatosan érezni fogod. Próbálj szép nyugodtan enni, jól rágd meg az ételt. Ha nem megy akkor egyél hígabb ételeket. Remélem segíteni fog gargalizálás neked is.
2012. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ma már túl vagyok 1 tantum verde-n, 2 sós vizes gargalizáláson, és most ettem 2 kis szelet, megkent kenyeret. Nem mondom, h nem érzem azt az "ott maradt darabkát", de megpróbálok nem rágörcsölni.


Gargalizálás közben viszont majdhogynem nem ér "le" odáig a sós víz, ahol érzem a bibit. Nehezen, de így -úgy döntve a fejem megpróbáltam úgy csinálni, h oda is jusson, de ritkán éreztem, h a megfelelő hely is kapott belőle.


Bárcsak holnap kéne menni dokihoz!

2012. júl. 21. 14:52
 13/13 anonim válasza:
Engem nagyon érdekelne hogy mi lett a vége aztán, most ugyanezzel küzdök és nagyon rossz, hiába nyelek, nem akar lemenni az a kis ,, gombóc''
2019. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!