Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy ha eleget...

Normális, hogy ha eleget iszom, akkor a fél napot a vécén töltöm?

Figyelt kérdés
Eddig kb. 0,5-1 litert ittam naponta, de aztán kórházba kerültem, ahol rendszeresen kellett tőlem vért venni és a nővérek panaszkodtak, hogy milyen rosszak a vénáim. Kérdezték, általában mennyit iszom, megmondtam és azzal voltak, hogy nem iszom eleget. Szerintül kb. 2-3 litert kéne inni egy nap. Mióta hazajöttem, azóta minden reggel felhozok a szobámba egy 2 literes ásványvizet és figyelek, hogy megigyam estig az egészet. De mióta ezt csinálom, azóta kb. óránként kell járnom vécére, ez normális? Ezek szerint az lenne az egészséges, ha mindenki a fél napot pisiléssel töltené?
2012. júl. 21. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkezdtem többet inni 2/ 2,5 liter minimum és állandóan pisilni járok!
2012. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet nincs hozzászokva a vesénk?
2012. júl. 21. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kb 6 liter vizet iszok naponta (nem direkt, csak mindig kívánom), és én is állandóan pisilni járok itthon, szintén kb óránként, viszont ha nem itthon vagyok és nem iszok ennyit, csak kb egész nap max 3 litert, akkor úgy 3-4 óránként járok pisilni.
2012. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Én sem iszom sokat, de a víz mennyisége nagyon függ attól, hogy mennyi a hőmérséklet. Ha 20 fok van, a szobámban tanulok erőszakkal se menne le 2 liter a torkomon. Nyáron pedig csak egy étkezéshez megiszok fél liter vizet.
2012. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbál ki hogy nem ásványvizet iszol.Esetleg forrásvizet vagy más jellegű vizet amit boltban vehetsz.Esetleg azt is próbáld ki hogy a csapvizet kitöltöd kancsóba,azt lefeded egy tiszta ronggyal(ez csak azért kell hogy ne menjen bele semmi bogár,vagy ne köpje be a légy stb.) Állni hagyod a vizet egy-fél napot.Ennyi idő alatt a csapvízben lévő klór semlegesítődik.Vagy beáztatsz a vízbe háztartási kekszet néha.Esetleg egy természetgyógyász ajánlhat olyan teát vagy készítményt amit kipróbálhatsz még.
2012. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!