Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miképpen védekezzek a légkondi...

Miképpen védekezzek a légkondicionáló azon hatásai ellen, amit okoz nekem: torokfájás, füldugulás?

Figyelt kérdés
A kolléganőm bekapcsolja, de nem tehetek róla, fáj a torkom, bedugul a fülem a légkondicionáló miatt. Nem mehetek ki sokáig a közvetlen munkahelyi helyemről.
2009. júl. 15. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az érzékenység leginkább a fülön keresztül okoz panaszokat. Próbáld ki, hogy apró vattapamacsot dugsz a füledbe, annyit, hogy a hallásodat ne zavarja. Jó megoldás lehet még, hogy a klíma elé tesztek valamit, ami kicsit eltéríti az áramlatot, így a hűtő hatása megmarad, anélkül, hogy rád menne közvetlenül a hideg levegő. Split klímáknál külön lehet szabályozni a lamellát is, hogy mozogjon (billegjen) -e, vagy egy bizonyos szögben álljon. Nálunk úgy van beállítva, hogy kissé felfelé fúj, így fokozatosabban ér le a lehűlt levegő, bár kétségtelen, hogy így nagyobb légteret kell hűteni.
2009. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én asztmás vagyok,alapból gyenge a tüdőm,nekem a légkondi halál.Tavaly dolgoztam az egyik plázában légkondis boltban,3. nap 40 fokos lázzal mentem dolgozni és azóta gyullad a petefészkem is.

Múltkor héten tüdőgondozóban voltam,persze ott is ment a légkondi,másnap alig kaptam levegőt.Én utálom,elhiszem h jó mert hűt,de beteg vagyok tőle.Inkább ventilllátor vagy nemtudom,de ezt nem lehet kibírni:S

2009. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
esetleg lehet hogy nem tisztítják nálatok évente a klímát így a gombásodásra érzékenyebbeket irritálhatja a klímán kialakuló szennyeződések
2009. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk a mennyezetbe beépített klíma van és nem lehet szabályozni a hideg levegő irányát, mert nincs lapátja. Megfogadom a tanácsot és kicsi vattacsomót teszek a fülembe, hátha legalább így a fülem nem dugul be és nem leszek félsüket. A torkomat még nem tudom, hogy védjem, de akár tetszik, akár nem, majd időnként lekapcsolom a légkondit, mert a táppénz miatt kieső keresetemet viszont nem fizeti ki a kolléganőm és segyáltalán senki sem.... Ha netán táppénzre kerülnék esetlegesen komolyabb panaszaim miatt.
2009. júl. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!