Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjjel dolgozom nappal alszom...

Éjjel dolgozom nappal alszom és gyakran fáj a gyomrom a fordított élettől. Lehet erre valamit szedni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Controloc (Nexium) vagy Quamatel. Írasd fel, mert egyébként elég drágák. Azt hiszem van vény nélküli változata is Pantoloc control - de ez is drága.
2012. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

és akkor egy gyógyszeren élő leszel...........

inkább ne gyógyszerrel próbálkozzál szerintem.

de ha nem bírod ezt a munkát akkor változtatni kellene, mert rámegy a gyomrod.

2012. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a készítményeket bármikor abba lehet hagyni. Nem okoznak függőséget, sem hozzászokást. Gyomorfekély megelőzésére, ill. refluxos tünetekre való készítmények. Mérséklik a gyomorsav-elválasztást.

Kedves előző: a mai világban örül az ember, ha munkahelye van. Nem mindenki választhatja ki a neki legideálisabb munkakörülményeket sajnos. Emiatt biztos ne hagyja ott valaki a munkahelyét, mert nem akar pár gyógyszert bekapni. Én hol nappal, hol éjszaka dolgozom 12 órában, úgyhogy nagyon is megértem a kérdezőt. Ha úgy érzem, fáj a gyomrom - bekapok egy Controlocot és kész. Szedem pár napig, majd jobb lesz. Egy ideig nem is jön elő.

Az is segíthet még, (ha esetleg dohányzol), hogy abbahagyod a dohányzást.

2012. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kedves előző

jogos amit írsz.

én is váltott műszakban dolgozom,18 éve és én maradtam természetes szereknél mikor szükségem volt rá, és ezzel, valamint odafigyeléssel véglegessen megoldottam a problémámat, de ehhez idő , önismeret kell. nem megy márol holnapra. gyógyszer persze hat, csak nem tudod vele a problémát megoldani véglegesen. a tested mikor nem győzi, akkor jelzést küld, hogy nincs valami rendben, erre beveszel egy bogyót és elnyomod a jelzést vele.

én ismertem olyant aki bogyók aztán orvos után végleg abbahagyta az ilyen műszakozást, mert nem bírta a gyomra, és azóta sokkal jobban, fittebben, és ami fontos volt neki, hogy tud dolgozni, nem tette tönkre magát

2012. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem mindenki teheti meg.
2012. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!