Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megéri a könnyített, műanyag...

Megéri a könnyített, műanyag gipsz?

Figyelt kérdés
Kinek volt már, tényleg máshol kell megvenni és vinni magaddal?

2012. júl. 29. 22:39
 1/4 Csakagucci ***** válasza:
100%

Szia! Nekem pár éve eltörött az egyik bokám. 2x műtöttek is. Nálam is felmerült ez a kérdés, de egészségügyi dolgozó nem javasolta nekem. Az igaz, hogy sokkal könnyebb a műanyag (színes) gipsz - gyereknek sokkal ideálisabb - viszont azt tudni kell róla, hogy egyáltalán nem szellőzik. Nem "lélegzik", mint a hagyományos változat. Nekem majdnem 2 hónapig volt fent szerencsére téli időszakban, de így is elég meleg volt sokszor a lábamnak. Arról nem is beszélve, hogy mikor levették utána erősen lehámlott a gipsz alatt lévő bőröm. Borzalmas száraz volt, naponta 5x krémeztem, 2 hónap volt mire újra normális lett a bőröm. Ez mind a gipsz műve - pedig ahogy írtam nekem a hagyományos volt. Amúgy amikor felrakják akkor elég nehéz vonszolni, de aztán hetek múlva simán megszokod, amikor pedig leveszik szinte "hiányzik" a súlya.

Remélem tudtam segíteni. :-)

2012. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csakagucci ***** válasza:
100%
Ja és a sima gipsz ingyenes, a színesért fizetned kell. Árat már nem tudok...
2012. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor éri meg, ha valami combig érő hatalmas gipszbe kerülsz. Egy térdig érő járógipsz, vagy egy alkargipsz esetében szerintem is csak gyerekeknek való a színes könnyített gipsz. A könnyítettnek nagy hátránya, hogy nem lehet annyira jól modellálni, a testrészhez igazítani, mint a hagyományos gipszkötést, tehát jó eséllyel törni fogja elég rendesen a lábad vagy a kezed.
2012. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Henna Nagy válasza:
Nagyon nem éri meg!! Am ott adják,és van kék,narancs,meg zöld. Én alig tudtam benne járni,mert kerek az alja!!!
2012. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!