Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnánk tenni? Hogy...

Mit tudnánk tenni? Hogy tudnánk rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 13 éves. A nővérem 19 éves, lába sérült, nem hajlik. Nagyon sajnálom őt, még akkor is, ha gyakran üt engem, meg a szeretetét nem mutatja ki. Kiskorában legurult a lépcsőn (9 éves lehetett) és kifordult a térdkalácsa, vagyis ha behajlította a bal lábát, akkor a térdkalácsa jobb oldalon volt. Egy reumatológus, aki békéscsabai azt mondta, várjunk 18 éves koráig, és megműtik. 9 év eltelt, anyukámék több orvoshoz is elvitték, bár nem a legvonzóbb műtéteket ajánlották a gyulai (Gyulán lakunk) orvosok. A reumatológus egy budapesti orvost akánlott, aki Londonban is műt, és az ő módszere volt a legvonzóbb. Mai naphoz egy éve műtötték meg őt, 6 hétig gipszben kellett lennie a lábának, majd gyógytornász járt hozzá. Én mamáméknál voltam, de tudom, hogy ez a gyógytornász szabira ment, és kolléganője jött el, aki után irtóra fájt a lába, de annira, hogy még a Tramadol sem segített. Azt Mondták, bevérzett az izma, ezt a reumatológus és a pesti, Szent János kórházban dolgozó doktor mondta. Kontrollra elmentek ide, az SZTK-ba, akik megállapították, hogy eltört a sípcsontja. Még két műtéte volt, amik nem sikerültek (bemozgatás, kitakarítás, stb), a másodikban 3 volt egyszerre, mert egyik sem sikerült. Akkor elérkezett a nyár, újraérettségizett. Július tizenvalahanyadikán, szerdán meg akarta műteni újra ez az Illyés doktor, de elmentek a szüleimmel Orosházára valami dr. [Hell]-hez hétfőn, aki azt mondta, hogy ne hagyjuk megműteni. Még szombaton anyukám kínjában egy angyalkás masyzőrhöz, és neki köszönhető, hogy 65 fok helyett a lába 91 fokon hajlik. Szerdán apa elvitte a nővéremet Pestre, hogy nem műtik meg, de a doki ledöbbent, hogy eddig.hajlik a lába, és ad 3 hónap haladékot. Még valahova elvitte apa aznap, és azt mondta, hogy valamilyen konzultáció kellene nagydoktorokkal. Majd kiderült, hogy a nővéremet felvették a SZTE ÁOK-ra, ahol este nyolcig van órája. (azt kihagytam, hogy azért nem működik a bemozgatás, mert hegszövetet alkot a vére, ami a csontnál erősebb). Két rokonunkat Székesfehérvárott műtötték, az egyik egy igen rendes, közeli rokonunk, aki beszervezte anyáékat Abkarovits doktorhoz. A szüleim és nővérem elmentek oda, aki azt mondta, hogy egy artroszkópos műtétet hajt végre, és két hét intenzív gyógytornát csináltatna. És tegnap megműtötte volna, és apukám elvitte, de nem volt hely, ezért ma reggel megműtötte. Azt mondta, ne várjunk sokat, és lehet, hogy holnap hazaengedi. Anyukám már sokadjára sírt, és több embernek panaszkodott, hogy ő a hibás, hogy rábeszélte. Ja, és pont a mai naphoz egy évre műtötték először.

2012. aug. 3. 11:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Most én vagyok a célpont: anyukám a rossz tulajdonságaimat szidja, apám meg olyan dolgokért szid, amit meg se tettem.
2012. aug. 3. 11:59
 2/2 anonim válasza:
Kitartást!csak azért ilyenek szüleid mert szörnyen stresszesek! Hidd el jobb lesz nemsoká!:)) 15/L
2012. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!