Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 20 éves fiú vagyok. Lehet ez...

20 éves fiú vagyok. Lehet ez leukémia? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Néha vannak kisebb izomfájdalmaim és bal kezemnél a csont szokott egyhén fájni már egy jó ideje,régebben jobban fájt. A nyakamnál a fülem alatt mind2 oldalt a nyirokcsomók bevannak dagadva és érzékeny nagyon picit fáj is. Van egy nagyon lyukas fogam ami már mozog is de nem hiszem hogy ettől lenne a másik oldalt is bedagadva. Ahogy a tüneteket olvastam kisebb erőbehatásra bőr érzékenység? Hát ...szerintem olyanom is van. Szoktam látni magamaon ilyet. Fáradékonynak nem mondanám magam,mert focizok és futok sokat..jól bírom,de most nagyon beijedtem. Félek. Mitől lehet ez?

2012. aug. 5. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
azzal a lyukas foggal kéne kezdeni valamit. és egy vérvétel is kéne.
2012. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A leukémiák leggyakrabban tartós hőemelkedéssel/lázzal, éjszakai izzadással, fáradékonysággal, fájdalmatlan! nyirokcsomó megnagyobbodással járnak. Ha fájdalmas a nyirokcsomó, az fertőzéses folyamatot jelez (pl.: fog eredetűt). Mérj rendszeresen lázat, tapogass át a nyakadon kívűl más nyirokcsomó régiót is (pl. lágyékhajlat, hónalj, tarkótájék). Szerintem nagy valószínűséggel a fogadtól van, lehet több fogad is érintett még akkor is, ha nincs tünete, ez megmagyarázza a 2oldali nyirokcsomó problémát.

A vérkép és a fogászat mindenképp javasolt, és meglátod meg fogsz nyugodni...

2012. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!