Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Hipochondriámtól teljesen...

A Hipochondriámtól teljesen megőrülök és megkeseríti az egész életem, már a legrosszabb döntéseken jár az eszem.20 éves vagyok. Részletek lent (? )

Figyelt kérdés
Az egész már kiskoromban kezdődött. Akármilyen kisebb bajom volt,egyből a legrosszabra gondoltam. Ha kicsit fájt a fejem egyből agydaganatra gondoltam és képes voltam hetekig sírni. Utánna lett egy csomó a herémben hererák. 3 évig húztam mire elmentem orvoshoz,szerencsére csak herevisszértágulatom volt. Most viszont kb. 2-3 hete fura érzés van a gyomromba,hol itt hol ott fáj,de inkább a gyomrom felett a szegcsontom alatt ilyen szúró fájdalom ami nem állandó. Emellett olyan érzés mintha állandóan korogni akarna a hasam de mégse korog és a székletem is változott. Hol hasmenésem van,hol nem. Nyilván gyomorrák. A rövidtávú memóriám is romlott és eléggé szétszórt lettem,a fejem is fáj. Egyből mire gondolok: gyomorrák,agydaganatáttéttel. A tünetek teljesen illenek rám. Egyszerűen nincs egy boldog napom mert minden nap ezen agyalok és már másra sem tudok gondolni. Valakinek sikerült legyőzni a hipochondriát? Szerintetek lehet komolyabb bajom? köszönöm előre is a válaszokat.

2012. júl. 21. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyomorrákod elsősorban nem az agyadba ad áttétet, oda előbb a tüdőrákod fog majd.:) (Esélyesebb egy kis gyomorsav túltengés, bélrenyheség).


Amúgy a pszichiáter meglátogatásán még nem gondolkodtál?

2012. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eléggé visszahúzódó srác vagyok és nem nagyon merek elmenni..tudom,hogy el kéne de eléggé nehézkesen tudom rászánni magam :/
2012. júl. 21. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sok savtól vannak ilyen tüneteim, voltam Orvosnál kaptam gyógyszert, jobban vagyok. Neked is ezt javaslom. Hipochondriával kapcsolatban, én felkeresnék a helyedben egy pszichológust. Ő tud segíteni neked.
2012. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nálad már nagyon komoly a helyzet, csak pszichológus vagy pszichiáter tud segíteni! szedd össze magad, menj el és nem sokára meg lesznek a boldog napok is. Fel a fejjel!
2012. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél a gyógyszertárban egy Nilacid-ot, rágd szét amikor fáj a gyomrod felett. Bajod nem lesz tőle, viszont ha segít, akkor a gyomorsavad sok (ami attól alakult ki, hogy értelmetlen dolgokon stresszelsz).
2012. júl. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hypochondriat egyedül szinte lehetetlen legyőzni, mindenképp szakember kell. Ha visszahúzódó is vagy,

a pszichológusok és pszichiáterek azon is tudnak segíteni, hogy nyitottabb legyél. Szerintem hosszú az út a mentális gyógyulásig.

A gyomorpanaszaid meg nagyon savtúltengésre utalnak (kérj a patikában recept nélküli savcsökkentőt), a szegycsont mögötti szúrás meg arra, hogy a sav a nyelőcsőbe is eljut, és irritálja (=reflux betegség). Mindez majdnem biztosan a szorongásaid miatt alakult ki. Ha végképp nem mersz pszichológushoz menni, legalább a háziorvost keresd fel, hogy írjon fel enyhe nyugtatószert, na meg Quamatelt.

2012. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!