Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan hozhatnék helyre öt-ha...

Hogyan hozhatnék helyre öt-ha évnyi helytelen életmódot?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy kb 5-6 éve mindig reggel fekszem le, 4 éve dohányzom és emiatt most fizikailag rosszul érzem magam. A mai nap volt a mélypont, ugyanis 50kgra fogytam (18 éves fiú 187cm magas!) Próbáltam lefeküdni éjfélkor de egy óra forgolódás után feladtam, és gondoltam kiírom ezt a kérdést. Jellemző rám hogy keveset mozgok, sokat tartózkodom a lakásban és alacsony az étvágyam. Szerintetek hogyan változtassak ezeken?

2012. aug. 6. 02:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja! Továbbá nehezen nyelem le az ételt, megakad a torkom alján így csak vízzel tudok például kenyeret enni. Gondolom ez azért van, mert összeszűkült a gyomrom.
2012. aug. 6. 02:17
 2/6 anonim válasza:

Ahelyett, hogy megpróbálnád rákényszeríteni magadat a "helyes" életmódra, akármi legyen is az, inkább fedezd fel, hogy mi a legtermészetesebb a számodra és tedd azt. Ne erőltesd azt, ami nem természetes.


Az általad leírtak alapján a dohányzás, étvágytalanság, álmatlanság csak jelei valamilyen pszihológiai folyamatnak, nem csak a nikotinfüggőség az oka annak, hogy nem tudsz leszokni. Nem lehet, hogy azért nem érzed jól magad, mert nem felelsz meg az általad kitűzött elvárásoknak az élet különböző területein? És ez esetben a cigaretta egy pótszer szerepét tölti be a sikertelenség ellen...


Az alvási ciklusodat helyrehozhatod úgy hogy minden nap egy órával később mész aludni mint előző nap.

2012. aug. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy érted korábban? Egyébként nem teljesen értem mire gondolsz! Azért vagyok rosszul fizikailag mert "ráerőltetek" magamra egy életmódot? De ha a standard életmódommal jól éreztem volna magam, nem akarnék másikat hanem abban is jól érezném magam. Pont azért "erőltetem" magamra hogy javulást érjek el.
2012. aug. 6. 10:04
 4/6 anonim válasza:

Később... egy órával korábban nehezebb lefeküdni aludni, mint egy órával később és ugye mivel egy nap 24 órából áll előbb-utóbb elérsz odáig, hogy este 8kor mész aludni.

Tehát ma reggel 4-kor feküdtél le aludni, holnap 5-kor fogsz és így tovább amíg el nem éred az este 8-at.


Szerintem ha bármit ráerőltet magára az ember attól nem fogja jobban érezni magát, de ha mégis, tartósan nem fog menni az "erőltetés", az biztos.


A függőségeknek, önpusztító életmódnak elsősorban pszihológiai okai vannak, így ha csak leszoksz a bagóról attól ezek az okok még megmaradnak... tehát rá fogsz szokni valami másra, vagy vissza fogsz szokni...

Szerezzél sikereket valamiben, építsd fel az önbecsülésed, a többi menni fog magától.

2012. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 wiwwien válasza:

Szia! Én csak az alvásproblémádihoz tudok hozzászólni.

Hát az elég sz@r,hogy reggel fekszel le.:/

Én 12-1(éjszaka) körül szoktam lefeküdni,és így van hogy délig alszok.(Évi 1x,mert kutyám van,és fel kell miatta kelnem reggel,de nem is bánom:))De tegyük fel,te lefekszel hajnal 4-kor,ne aludj sokáig,max 8-ig,és így fáradt leszel,bird ki este 8-9-ig,hogy nem fekszel le.Egy idő után átáll erre a szervezeted :) Próbáld meg,nekem ez mindig beválik:)

17/L

2012. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyél rendesen, kezdj valami sportot. Olyat ami érdekel, és tudod csinálni bármikor. Gépezz kevesebbet.

És ne aludj olyan sokat... én 1-2 körül lefekszem, de legkésőbb 7 kor már fent vagyok.

2012. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!