Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Heti 1 széklet az normális?...

Heti 1 széklet az normális? Úgy hallottam, hogy a napi 1 a normális! Mit tehetnék ezügyben?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 16:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Normális.
2012. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy normális, a napi 1-3 a normális.
2012. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Heti 1????Az karcsú...

Én ma már kétszer tojtam:D

2012. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Itt azt írta egy doki, hogy a heti egyszeri még belefér, de olvasd el a válaszát:

[link]

2012. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 sippara ***** válasza:
67%
Kinek mi a normális... Nekem néha kéthetente egyszer van székletem, mégsincs semmi bajom. Persze nyilván nem egészséges, de ez van - részben emésztési, részben pszichológiai okokból.
2012. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszer elég határeset, bár én is így voltam vele fiatalabb koromban. Akkoriban nem ettem túl egészségesen. Utána történt egy komoly étkezési szokás váltás (elköltöztem otthonról), és azóta 1-2 naponta tolom a mackót. Sokkal jobb a gyomrom, ha éhes vagyok, nem émelygek, stb. :)
2012. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Heti 3-napi 3 a normális.

Mozogj többet és egyél sok rostosat, igyál többet. Esetleg próbálhatnál vmi emésztést segítő gyógyteát is.

2012. aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a normális, de heti 1 az nagyon megterheli a beleidet. Immunrendszeredet gyengíted vele, illetve kiteszed magad egy csomó veszélynek.

Gondolom sok húst eszel, kevés zöldséget, keveset iszol.

A folyadék nagyon fontos a jó emésztéshez. Igyál többet, egyél több olyan növényt, amiben rost van: spárga, káposzta, sárgarépa, petrezselyem, borsó, bab, stb.

Igyál sokkal többet, ne szénsavasat.

Igyál néha kávét, jó hashajtó és rágózz többet, hashajtó hatása van.

2012. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Látom alakuk bennetek a vastagbélrák! Rendszeres napi egy az egészséges, ha helyesen zabálsz!
2012. aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Almdudler válasza:
96%

Napi 1xi szeklet szukseges!

Nekem akkor volt gondom,amikor a taplalkozasomon valtoztattam (zsirmentesebbre,egeszsegesebbre tertem at).

Amiota napi fel doboz natur joghurtot megeszek (400g),azota teljesen rendben vagyok! Persze mellette megiszok napi 4,5-5 L mentes vizet,rengeteg zoldseget-gyumolcsot eszek,es heti 3x intenziven mozgok! A normalis muzliben (nem cukrozott) sok a rost,az is segit (zabpehely van benne,mogyoro,szaritott gyumolcsok,mazsola) !

Fontos a minosegi taplalkozas is,mert ha nem eszel rendesen,akkor az ranyomja a belyeget a "dologra"! Emelett befolyasolo tenyezo lehet meg a dieta,stressz,idegen kornyezet

2012. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!