Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudhatom én valahonnan, ha...

Tudhatom én valahonnan, ha átszoktatott balkezes vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jobb kezes, de felmerült a gyanú, hogy esetleg balkezes voltam eredetileg kicsiként, akár még első osztály előtt, nem tudom.

Lehet ezt valahonnan tudni? Régen dadogtam szintén kisgyermekkorban.



#balkezes #bal #átszoktatott
2012. aug. 13. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Létezik úgynevezett rejtett balkezesség.

A tesztje az, hogy kulcsold össze a kezeid.

Amelyik kezed hüvelykujja felül van, az a valódi kezességed.

Azt nem tudom, hogy a rejtett balkezesség feltétlenül erőltetett átszoktatás eredménye, vagy másképp is kialakulhat, de nekem is ez van. Sokkal ügyesebb vagyok jobb kézzel, de se jól rajzolni, sem szépen írni nem tudok.

2012. aug. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy hülyén hangzik, de egyből kipróbáltam ezt a 'kézösszekulcsolósdit' és a bal kezem hüvelykujja volt felül. De jobb kezes vagyok, és meg is kérdeztem, sosem voltam bal kezes, úgyhogy szerintem ez nem igaz állítás. :)
2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy én meg egy balkezest megkértem, hogy csinálja, és a jobb hüvelykujj volt felül neki (nekem a bal) :)


Érdekes, de lehet sajnos csak "legenda" ez a módszer

2012. aug. 14. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Pszichológusok mindenesetre rutinszerűen alkalmazzák.


Továbbá a teszt a "rejtett" balkezesség felderítését célozza, tehát tényleg kicsit homályos fogalom.

2012. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jobb kezes vagyok, de anyu átszoktatott balkezes ( ugye akkoriban még szégyen volt) és nála abban mutatkozik meg, hogy amihez erőt kell kifejteni, vagy célozni ( pl. tűbe cérnát fűzni) azt mindig bal kézzel csinálja. Persze lehet, hogy ez ilyen egyedi dolog, de nekem furcsa.
2012. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Próbáld ki, ártani nem árt:

[link]

Ezt olvastam az egyik cikkben

"Ha a kritikus időszak után következik be a dominancia kialakulása, vagy va­lakit erőszakkal megpróbálnak átállítani, annak káros következményei lehetnek a beszédtanulásban, az olvasás és az írás elsajátításában, vagy tanulási folyamatokban." ( [link]

E szerint passzol hozzá a dadogás.

2012. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lizzie-chan válasza:
75%

Én balkezes vagyok, és ez a kézösszekulcsolósdi hülyeség... Nekem is a jobb hüvelykujjam van felül.

Egyébként vannak ismerőseim, akik átszoktatott jobbkezesek, és az egyik szebben ír, mint a legtöbb ember, és nagyon okos is... Mellette tisztán és szépen beszél. Szóval ez sem mindig igaz.

A balkezesség egyébként tesi órákon átok tud lenni (pl. kosárlabdánál fektetett dobásnál, vagy kézilabdánál), de megvannak az előnyei is :)

2013. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg atszoktatott vagyok...egymas mellett volt a ketto...

de tegnap is gondolkodtam meloban h melyik kezembe vegyem az ollot es a jobba vettem vegul mert arra neveltek

2014. aug. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!