Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gennydarabok jönnek a torkombó...

Gennydarabok jönnek a torkomból, rossz a közérzetem, de nem fáj semmim, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég érdekes problémám van. Nagyjából 5 évvel ezelőtt kezdtem el járni egy suliba, és azóta folyamatosan kemény gennydarabok jönnek fel. Eleinte feljebb (mandula/garat) volt, ha benéztem a számba, akkor láttam is. Mostanában már nem látom, mert lejjebb van, tehát oda már nem látok le. A probléma ezzel nemcsak az, hogy gusztustalan, hanem, hogy borzasztó fáradt vagyok már évek óta. Mostanra nagyon elegem lett ebből. Előfordul, hogy van 1-2 hónap amikor viszonylag jó az állapotom, de akkor is fáradékony vagyok. Kipróbáltam többféle immunerősítőt, nagyon erős vitaminokat is szedek már fél éve, a táplálkozásra is odafigyelek, szénsavas üdítőket kerülöm, csak víz és tea jöhet szóba. Az orvos tanácsára rengetegszer próbáltam már betadine oldattal öblögetni, volt már az évek során több antibiotikumos kezelésem is, de semmi sem szüntette meg a problémát. A furcsa az egészben az, hogy semmiféle fájdalommal nem jár, tehát sokszor nem is tudok róla, hogy mi történik, csak akkor veszem észre, hogy gond van, amikor már felköhögöm a gennydarabot (ami olykor igen nagy, akár körömnyi is), illetve amikor már érzem, hogy a „szokásosnál” is sokkal fáradtabb vagyok, akkor már számítok rá, hogy megint baj lesz. Nem tudom mi lehet ez, de most már nagyon elegem van abból, hogy évek óta fáradt vagyok és nem tudom 100%-osan élni az életem.


Van valami ötletetek erre...?


Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki próbál segíteni!



Gábor, 20/F


2012. aug. 17. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen orvos látta a hörgőidet? Agysebész? Jó lenne elmenni egy gégészhez, nem gondolod? A végén még megfulladsz!
2012. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is ebben szenvedek. Már kiskoromban ki kellett volna venni a mandulám mert túl nagy volt.. de elmaradt. Azóta egy iskolai szűrésen mondták, hogy tudok-e róla hogy gennyes a mandulám. Kicsit meglepődtem mivel nem volt tünetem és azóta sincs. Az orvos immunerősítést és antibiotikumot írt fel. Majd beutalt egy másik orvoshoz aki azt mondta h nem szükséges a műtét mert ez még működő mandula. Azóta többször van hogy gennydarabok válnak le róla ami eléggé zavar. Szerintem menj el egy másik orvoshoz én is azt fogom tenni. A betadinos oldatot nekem nem mondta az orvos. Lehet, hogy azt kipróbálom. Szerintem erre csak az a megoldás ha kiveszik..Szóval nem vagy egyedül :(
2012. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!