Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Holnap kiveszik a mandulám,...

Holnap kiveszik a mandulám, helyi érzéstelenítéssel. Nagyon félek! Nagyon rossz lesz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Azok alapján, amiket olvasok, hallok, azt tudom, hogy maga az altatás lesz nagyon rossz, meg utána a lábadozás. De én mégis a műtéttől félek jobban, gondolom azért a "lábadozást" fájdalomcsillapítókkal elviselhetőbbé lehet tenni. Bár nem tudom, mit higgyek...


Aztán az is zavar, hogy itt olvasgattam dolgokat, és mindenki olyanokat írt, hogy "egy évben nyolcszor begyulladt", "több hétig kellett ágyban feküdni vele", "gennyezett" stb. De nekem ilyenek nem voltak! Ami volt az az, hogy a torkomban mindig megdagadtak két oldalt a mirigyek, ami fájt, gombócot éreztem, a fülem begyulladt, néha fájt a nyelés. Az orvos szerint "indokolt kivenni", de biztos jó ötlet ez? Elvégre az immunrendszer egy darabja, nem?


Nagyon gáz lesz??


2012. aug. 13. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyi érzéstelenítéssel csinálják akkor nem altatnak, vagy rosszul tudom?
2012. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most akkor helyi érzéstelenítés vagy altatás? Mert felnőtt korban már úgy tudom nem szoktak altatni mandulaműtétre?
2012. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Helyi érzéstelenítés, igen. Bocsánat, "érzéstelenítés"-t akartam írni "altatás" helyett. Ideges vagyok. Tényleg nagyon fáj, mikor beszúrják a tűt?
2012. aug. 13. 21:03
 4/11 A kérdező kommentje:
VÁLASZOLJATOK LÉGYSZI!!!
2012. aug. 13. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztosan fájni fog, de gondolj arra, hogy az az érzéstelenítés, szóval nem fog sokáig tartani, és úgyis túlleszel rajta.
2012. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
NYUGIVAN!!!
2012. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kaphatnék olyantól választ, akinek van már ebben tapasztalata, túlesett már ilyenen?
2012. aug. 13. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Utána fog fájni néhány napig de kegyetlenül.
2012. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szetrox ***** válasza:
elvileg nem is fognak megszúrni hanem lidokainnal szépen lesprézik párszor a torkodat. ha úgygondolják talán adhatnak injekciót is de akkor már francokat sem fogsz érezni:Dkb 1 hét, 10 nap a lábadozás, erős fájdalom csillapítókat fogsz szedni. az első párnapban nem fog annyira fájni, majd ahogy a seb húzódik össze úgy egyre jobban fájni fog egy pár nap múlva, majd szűnni fog. igyál a műtét után nagyon! sokat, mivel ha nem tartod nedvesen a sebet a torkodban akkor öszehúzódik, felszakadozik és vérezni fog. de amúgy nem gázos műtét. vannak sokkal durvábbak is. fájdalomcsillapítóval könnyedén túléled:D különben meg a mandulát nem csak akkor veszik ki ha folyamat be van gyulladva. ha már nem képes ellátni a feladatát, és szűrés helyett inkább gócként viselkedik(mint szerintem az esetedben is elképzelhető) akkor jobb ha emgszabadulsz tőle. egyáltalán nem fog hiányozni. ha amúgy egészséges vagy akkor annyit fogsz észrevenni hogy kevesebbet leszel beteg
2012. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, inkább ne akard megtudni _előtte_! Utána már úgyis mindegy. Beszrsz-behgyozol.
2012. aug. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!