Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen súlyos problémát...

Milyen súlyos problémát okozhat az alvászavar?

Figyelt kérdés

Forgalmas helyen lakunk. Éjszakai busz is itt jár, körülbelül 5 percenként elmegy egy (oda is, vissza is) Ha nem, akkor valami állat motoros, vagy gyorshajtó. És minimum percenként elhúz egy kocsi. Ha becsukom az ablakot 2 óra múlva arra ébredek, hogy nincs levegő, fulladok, reggelre fáj a fejem, ha nyitva hagyom, akkor süvítve hallom a fent leírt zajokat.


Ha nagy nehezen el is alszom, szabályosan fél óránként félálom szintre felkelt ez a zaj és ha épp sok jön egymás után rendesen fel is ébredek. Szóval az álmaim folyamatosan megszakadnak. Mióta itt lakunk ez van, füldugóval is próbálkoztam, eredménytelen. A középiskolából majdnem kirúgtak az alvászavaraim miatt. A pszichés állapotom is egyre rosszabb, a folyamatosan megszakadó álmokat, amiknek ugye az a céljuk, hogy elfoglalják, ellazítsák, "csiklandozzák" az agyat nem tudom végigélni, feldolgozni, folyamatosan megszakadnak, gyakorlatilag alig álmodom.


Szerencsére egy hét múlva kollégiumba költözöm, ahol bár tudom, hogy szintén nem lesz könnyű, de legalább ezzel a folyamatos süvítéssel nem kell éjjel számolnom, mert védett területen, kisvárosban lesz a kolesz egy hatalmas park közepén.


Egyébként mintha a hallásom is tompult volna.... úgy veszem észre.


Szóval.


A kérdés (megismétlem) az, hogy mennyire okozhat SÚLYOS mentális, testi, fizikai problémákat a.... hát gyakorlatilag az, hogy nem tud aludni az ember. Mert ami nálam alvás, azt én nem nevezném alvásnak. Inkább olyan mint valami szakaszos lázálom.



2012. aug. 18. 04:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Főleg az érdekel, mi fog változni, meg fogok-e változni ha végre normális környezetbe kerülök, ahol normálisan tudok pihenni.


Egyébként egyéb tüneteim: levertség, depresszió, közlekedési fóbia, idegesség, szorongás.

2012. aug. 18. 04:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Túloztam azzal, hogy percenként, most legalább 10 másodpercenként jönnek a járművek (indul a reggeli munkába menés) körülbelül hajnali 3 és 4 között van egy ilyen időszak hogy csak percenként. Azt szerettem volna még leírni, hogy koncentrálni sem tudok. A kérdésemet is alig tudtam leírni. Még akkor is idegesít ez a zaj, ha fent vagyok és úgy kell hallgatnom. Egyszerűen a hideg ráz már tőle.
2012. aug. 18. 04:48
 3/4 anonim válasza:
sexuális problémát.
2012. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
költözzetek el.
2012. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!