Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már 4napja nincs székletem....

Már 4napja nincs székletem. Mit csináljak? Hashajtó?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
hashajtó vagy igyál tejet ha az segít.
2009. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is igyál rengeteg folyadékot, egyél sok gyümölcsöt (banánt ne!), sok rostosat kell a szervezetbe juttatni, pl szilva. Kerüld csokit (főleg az étcsokit). Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a hashajtó teák. Gyógyszertári hashajtó csak a legvégső esetben.
2009. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok rostos gyümölcslevet (nekem a sárgabarack, illetve a vilmoskörte szokott beválni), ha nem használ, akkor a gyógyszertárban kérj hashajtó hatású gyógyteát, gyógyszert csak akkor vegyél be ha ez sem használ.
2009. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ébredés után igyál meg sok 100%os narancslevet. nekem az mindig meghozza.

vagy kezdj el joghurtot enni, lefekvés előtt 2 doboz natúr aktívia.

2009. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szereted, egyél sok dinnyét. Ha tudsz akár egy napig csak azt, ehetsz mellé egy kis kiflit vagy kenyeret. Nekem semmi nem segített, de ez bejött. Másnap reggel igyál egy csésze feketekávét, mellé még pár falat dinnyét. De ha gondolod néha bevehetsz pár szem hashajtót is, ha nem kell sehova menned, de ez csak átmeneti megoldás.
2009. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Felkelés után éhgyomorra min, fél liter langyos víz...inkább kicsit meleg langyos, mint hideg...és perceken belül tudsz wcre menni
2009. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A feleségem évekig ilyen problémával küszködött,de hosszútávon semmi nem segített(hashajtók,teák,joghurt,stb.)


Minden megeszik este egy nagy kanál BÚZAKORPÁT egy pohár vízzel(vagy joghurttal),azóta minden ok!

Nem árt lenmagot is enni naponta egy kiskanálnyit,az "olajozza" a bélfalat.

Persze székrekedést sok minden okozhat:stressz,helytelen táplálkozás,stb.

2009. júl. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha már 4 napja nincs, akkor guttalax. 6-8 csepp már elég lehet. A 15 csepp már brutális. 2 napig érdemes wc közelben tartózkodni, még csökkentett módban is.
2009. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szia..nekem is van mindig ez a problemam es en glicerines vègbèlkupot szoktam venni a gyogyszertàrba.ez mindig segit ès nyugodtan hasznàlhatod minden nap mert ez nem gyogyszer ugy hogy az egeszsegednek nem artasz vele...sok sikert!!!
2009. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

szia!

ami nekem bevált :) facsarj ki 2 kg céklát, 1 kg répát és egy kg almát, keverd össze és esténként ezt idd. csodafinom és reggelre lesz eredmény :) attól ne ijedj meg ha lila lesz :) én nagyon kínlódtam vele előtte, volt hogy 3-4 napig semmi. hónapokon keresztül. azóta erre esküszöm. mellesleg sok gyümi, lenmagpehely és sok víz (nem a csapból).

sok sikert :)

2010. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!