Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegség? Spontán hipogli...

Arlekim kérdése:

Cukorbetegség? Spontán hipoglikémia? Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Teljesen váratlan helyzetekben a következő tüneteket szoktam tapasztalni:

Látászavar (homályos, vagy fekete aura), remegés, tudatzavar, hidegizzadás, sápadtáság, erőtlenség. Általában ha eszem azonnal hamar elmúlik, de ha épp nem tudok, néha magától is. Mikor ilyenkor eszek olyan ösztönösen teszem, hogy még arra sem ügyelek hogy kulturáltan tegyem. Néhány, max 20 perc alatt elmúlik az állapot, de nagyon megvisel, gyakran felállni sem tudok.

Az egyik ilyen alkalommal az ügyeleten kötöttünk ki, ahol már kezdtem helyrejönni, ekkor mértek cukorszintet, ami normális volt. Egyszer elkezdtem kivizsgáltatni magam, éhgyomri cukorterheléses vizsgálatot végeztek rajtam, ami normális volt. Refluxbetegségem van, állandó a savtúltermelődésem, ha ennek esetleg lehet hozzá köze.

26/F Dohányzom, a testalkatom átlagos/sportos, a családban nincs cukorbeteg.



2012. aug. 20. 00:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket a tüneteket produkálom én is, és én a cukorbetegséget megelőző állapotban,- ún. csökkent glükóztolerancia- vagyok jelenleg. Amikor a tüneteidet olvastam, egyből a cukorbetegség ugrott be, csodálkozom, hogy a vizsgálatok nem utalnak erre.
2012. aug. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
úgy gondolom, hogy a savtúltermelődésed okozhatja azt, hogy hamarabb megemészted az éltelt, így nincs miből energiát merítened...legyen nálad mindig egy kis kockacsoki. De mindenféleképpen menj el a háziorvosodhoz, ha teheted.
2012. aug. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!