Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetek állandóan...

Mitől lehetek állandóan fáradt? Még fiatal vagyok - 23 éves, és mindig álmos (már legalább egy éve).

Figyelt kérdés
Éjjelente pedig rendesen alszom, igaz a fekhelyem nem a legkényelmesebb, de hamarosan már le tudjuk cserélni egy újra. Voltam teljes vérképen - azzal minden rendben. Lehetséges, hogy a túlsúlyom (kb 15 kg) okozhatja az állandó fáradtság, álmosság érzetet? Vagy mi lehet még ennek a hátterében?
2009. júl. 24. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én spec. vérszegény vagyok és mellé alacsony a vérnyomásom, ezért vagyok sokszor kómás. Mérd pár a vérnyomásod, mikor álmosnak érzed magad, lehet, hogy neked is alacsony.
2009. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a hemoglobin alacsony szintje miatt van ez az állandó fáradtság érzet.Ha voltál teljes vérképen és minden rendben volt, akkor az azt jelenti hogy normális a hemoglobin szinted. Valószínűleg az a +15kg a felelős , próbálj többet mozogni, igyál sok ásvány vizet. Emellett még nem árt ha beszerzel egy kondigépet és hetente 2-3 alkalommal erősítesz egy kicsit.
2009. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
vashiány, vérszegénység, alacsony vérnyomás. Ezt mondanám, de mivel minden rendben veled, így marad a plusz 15 kg. Add le azt a túlsúlyt, és máris fittebb leszel. Hidd el, hamar lemegy, én tavaly fogytam 10 kg-ot, azóta sem jött vissza. Félév alatt lement, úgy hogy észre sem vettem. Egyébként ez a nagy meleg is okozhatja a fáradtságot, én is kómás vagyok:D de a súly is benne van, sztem.
2009. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én azóta vagyok folyton fáradt, mióta nem sportolok (volt 1 műtét meg betegségek). de próbáld mozdítani magad ebből az állapotból (nekem régebb ettől visszatért az életerőm) vedd rá magad vmi edzésre, vagy ha nem akarsz,menj el futni, ne koplalj (inkább edzéssel dolgozd le a plusz súlyt- ha akarod)!
2009. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én depressziós voltam. Teljesen normális vérképpel, vérnyomással állandóan fáradtságot éreztem. Reggel nem bírtam felkelni, este nem bírtam elaludni, semmi sem okozott örömet, ami régebben boldogított, alig bírtam elvégezni a napi teendőimet, és állandóan fáradt voltam. Én is a vérklpre gyanaokdtam, amíg el nem olvastam az orvosi váróban egy plakátot a dperesszoóról, ahol a tíz tünet közül nyolc jellemző volt rám.


De lehetséges még pajzsmirigy-probléma is, ha azt nem vizsgálták ki nálad.

2009. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. A pajzsmirigyemmel egyszer már találtak valami problémát - enyhén alulműködik, de azt mondták ezt még nem kell kezelni. Lehet, hogy ezt újra megnézetem. De a túlsúlyomat mindenképp megpróbálom leadni - odafigyelek az étkezésemre és nekiállok futni 2-3-szor egy héten minimum 30-40 percet.
2009. júl. 24. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!