Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy fiatal lányt (13-14...

Ha egy fiatal lányt (13-14 éves) megerőszakolnak, akkor milyen lelki sebeket szerezhet emiatt?

Figyelt kérdés
Mármint viselkedésben, stílusban mennyire/hogyan változik meg? Vagy honnan lehet felismerni egy lányt, akivel ilyet tett vki? Ha fel lehet egyáltalán ismerni vhogy.
2011. szept. 29. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Valószínüleg, pl. ha szembe jön veled az utcán zaklatott lesz, nem fog felfelé nézni csak sietve és lesütött szemmel elmegy az emberek mellett...Stílusra, olyan ruhákban jár majd ami minél többet takar, és efféle dolgok...
2011. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kezdek félni, hogy ismerek egy ilyen lányt..
2011. szept. 29. 20:17
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát akkor óvatosan bánj vele, mert elég egy rossz szó és...
2011. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Véletlenül elejtett szavakkal kiderül, ha figyelsz.
2011. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Légy vele türelmes, és kedves. Figyelj a szavaidra. Nem kell tőle félni. Ha tudsz, segíts rajta, légy a bizalmasa. És ne erőszakolgass több lányt...
2011. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy lennének olyan univerzális tünetek, amik:

1. Nemi erőszak után minden lányra jellemzőek. A traumát mindenki másképp dolgozza fel, van aki sosem heveri ki, van aki könnyen.

Ami fontosabb:

2. Olyan tünetek, amik alapján egyértelműen meg lehet állapítani, hogy valakit megerőszakoltak, és nem valami más miatt viselkedik furcsán.

2011. szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Társaságban visszahúzódó, csendes, félénk, keveset beszél, nem nagyon mondja el a véleményét, nem keveredik vitákba, inkább hallgat, vagy "megalkuszik", önbizalomhiányos, nem néz az emberek szemébe, nem szereti magát, önvádolt (béna vagyok, buta vagyok, szerencsétlen vagyok, ronda vagyok, stb.).

Egyedül vagy kettesben egy jó baráttal, akitől nem fél, kicsit oldottabb, de akkor sem szívesen beszél magáról, maximum egy üveg bor után.

2011. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Amit leírsz, azok az elkerülő személyiségzavar tünetei, nem a nemi erőszaké. Legfeljebb akkor adnak okot aggodalomra, ha valakinek hirtelen megváltozik a viselkedése.

Amerikában volt divat, hogy sarlatán pszichológusok mindenféle lelki baj mögött elfojtott gyermekkori szexuális zaklatást diagnosztizáltak, az esetekből komoly perek is lettek.

2011. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor lehet, hogy azom van. Én csak magamról írtam, hogy általában hogyan jellemeznek, meg hogyan viselkedem...most, felnőttként. (12 éve erőszakoltak meg). Lehet, hogy kialakult nálam emiatt valami más betegség, és nem közvetlenül az erőszak miatt vannak ezek, mert nyilván eltérő, ha valaki 15-16 éves, és csak 1-2 éve történt vele, és viszonylag friss a sérülés. Régen én sem voltam ilyen.
2011. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Tiszta sor, nem is vitatom, és szomorú, amit át kellett élned.


Csak visszafelé nem működik a dolog. Mert rám is igaz minden egyes tünet, amit leírsz (bár nálam régebbre nyúlik vissza, nem is a személyiségzavar szerintem a pontos diagnózis rám, hanem az Asperger-szindróma), és nem tudok róla, hogy valaha valaki is megerőszakolt volna. (Bár fiú vagyok, de attól még semmi sem lehetetlen.)


Annak, hogy valakit megerőszakolnak az az egyetlen megbízható tünete, hogy erről tudomással bír, és ezt másokkal megosztja. Ami ezen felül van, az csak spekuláció.

2011. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!