Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi segíthetne rajtam, ha nem...

Mi segíthetne rajtam, ha nem tudok aludni? 14/l

Figyelt kérdés

Ahogy elkezdődött a nyár, annyira örültem neki, hogy minden éjjel felvoltam hajnalig, és élveztem a szabadságot.

A dolgok addig fajultak, hogy 4 óra lett az átlagos elalvási időm!

Viszont ma történt másodjára az, hogy NEM ALUDTAM.

Jó, igaz, hogy gépezek is, de 1, 2-kor már bőven eljövök a gép elől. Olyankor könyvet vagy mangát olvasok, nézegetem a cuccaimat, vagy tévézek.

De annyira nem vagyok álmos, hogy még csak be sem fekszem az ágyba, mert úgy is csak szenvednék.

Olyan 3 körül viszont már lefekszek, de egyszerűen nem megy az alvás.

Ma is csak forgolódtam, gondolkoztam és az agyam csak úgy pattogott. Azon kaptam magam, hogy egy percet sem aludtam még, pedig már 6 óra volt...

Ilyenkor már abba is hagyom a próbálkozást, mert ha akkor elaludnék, akkor olyan délután 2,3-ig aludnék, és akkor este megint nem menne az alvás. Viszont már álmos voltam, ezért a tévé előtt elaludtam, s 2 órát szunyókáltam, majd 8 körül megszólalt az ébresztőm.


Most azt gondolná az ember, hogy ma majd korán elalszok, de nem sok rá az esély... A múltkor még 2 órát sem aludtam, hanem kihúztam teljesen alvás nélkül egy nap délutánját, az éjszakát és a másnapot is. Éjfélkor bedőltem az ágyba és azt hittem, hogy meghalok, olyan fáradt voltam. De megint azon kaptam magam, hogy 3 óra volt, és semmit sem aludtam még.


Az a baj, hogy az agyam nagyon kattog. És néha nem a jó dolgokon, hanem a hülyeségeken, pl. hogy nemsoká suli, és mehetek vissza a sok büdös cigány közé...

Meg eszembe jutnak ilyen hülyeségek, hogy hogyan lettem megfenyegetve, hogy "megdöglök", meg hogy hogyan zaklatott a sok roma. Nekem ez akkor trauma (volt) így gyerek/tinikoromban, hogy nem hagy aludni.

Persze ilyenkor nyáron legtöbbször azért sikerül elfeledkeznem róla, de rájöttem, hogy paranoiás vagyok.

Félek, hogy valaki betör, és agyonlövöldözi a családomat, vagy megerőszakolnak, vagy hasonlók... Illetve becsukom a szemem, és folyton valami undorító dolog jut eszembe, amit akaratlanul is, de láttam (megerőszakolásról videó, stb...) Úgy tűnik nagyon gyenge lelkű vagyok...

Ja, és még utálom is magam. A külsőmön is rágódni szoktam, meg a természetemen is. Alig vannak barátaim, mondjuk itt nincs is senki más a legjobb barátnőmön kívül, akivel még csak szimplán jóban tudnék lenni.

És nem tudok ismerkedni, semmi életem sincsen...

Aztán folyton olyanok miatt aggódok, hogy a testvéremet megverik, vagy meggyilkolják őt. Becsukom a szemem és ilyen hülyeségek jutnak eszembe. Magam előtt látom a jelenetet, ahogy ő esetlenül semmit sem bír tenni, a romák meg kínozzák.

Becsukom a szemem és feldarabolt embereket látok, meg rám mosolygó gyilkosokat. Néha már tényleg azt gondolom, hogy valami nincs rendben velem. Olyanokon is el szoktam gondolkozni, hogy mit kéne csinálni a romákkal, hogyan kéne kiirtani őket.


Oh, és még hipochonder is vagyok... Amikor érzem, hogy ver a szívem, akkor belegondolok, hogy egyszer csak megáll, és akkor mi lesz a szüleimmel, ha holtan találnak majd reggel az ágyban... Nem is az, hogy meghalok, mert az nem lenne nagy cucc. De én inkább azt kívánnám, hogy az egész családom hunyjon el, minthogy én. Mert sokkal jobb meghalni, mint elveszíteni azokat, akiket hihetetlenül imádsz.

Ilyeneken jár az agyam, már teljesen beképzelem, hogy haldoklom... Meg, hogy nem bírok aludni, és akkor végkimerülésben meghalok...


Nagy ritkán, ha valami jó kis filmet/animét/sorozatot látok, ami elég érdekes ahhoz, hogy elvonja ilyen hülyeségekről az eszemet, akkor boldog vagyok éjjelente :) Csak akkor meg táncolni van kedvem, meg nevetni és amiatt nem tudok aludni... :')


Lesz még nekem normális életem? Tudok majd gondtalanul aludni? Vagy majd csak akkor, ha elköltözök messzire, valami jó helyre, ahol nincsenek romák, és elfelejtem ezt az egészet...?

De régebben erősebb voltam. Úgy nekicsapott az egyik cigány a szekrénynek, hogy azt hittem betörik a fejem, mégis este elaludtam 10 körül... Most akkor miért nem megy?


Örülök, hogy kiadhattam ezt magamból, mert ilyenről senkivel sem lehet beszélni. :) Nagyon jó lenne ha valaki elolvasná, és megpróbálna segíteni. Nagyon hálás lennék neki.! 14/l



2012. aug. 22. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
citromfű tea, nekem nagyon segített és nagyon jót aldtam tőle mindig.
2012. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
CSinálj valami nehéz fizikai munkát, de jó sokat napokon keresztül rendszeresen.
2012. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad a citromfű teát? Nálad elsősorban a mindennapjaid a gond okozói. Régen félem én is sok hülyeségtől, meg a szellemektől (temető mellett lakok, a hátsó kertből ki lehet menni a temetőbe), meg hogy télen a kandallótól kigyullad a ház, meg jön valaki és fú... meg rákos vagyok és... meg biztos valami bajom van és...

aztán meguntam. Magamba néztem, és alkottam egy teóriát, mi szerint, ha valaminek meg kell történnie, az meg fog. Millió dolog van az életben, amitől félhetnék, okkal, de most jó. És ha ezen agonizálok, elrontom vele az életemet, most is, mikor még jó lehetne. Mert igen, lehet, hogy betörnek hozzánk, és agyonlőnek. De az utolsó pillanatban, élete nagy filmjén ki akarja a rettegést látni? Bevált.

A gyilkosságok?

Jött egy véres ember. Késsel. Egy erdőben kergetett. Féltem. Aztán felébredtem. Nem tudtam visszaaludni.

Jött egy ember. A szemem láttára gyilkolta le a családomat, magával vitt, és végignéztem, ahogy élő embereket darabol fel. Felébredtem.

És ezek még a leányálom-szerűk közé tartoznak az ez után következőkhöz képest, amiket nem szeretek felidézni. Aztán megszoktam. Mit nekem a vér, a halálsikoly? Elérzéketlenedtem. Illetve... minden álmomban ugyanúgy meghaltam, áldozatként, vagy csak lelkileg, de átéltem. És ébredés után már nem ráz meg. Viszolyogtam attól, amit láttam éjszaka (ha elaludtam), de ébren nem rázott meg, miután rendszeressé vált. Aztán elkezdtem Vavyan Fable-t olvasni. Az elalvásban is segít, mert nappal elfáradok benne, és még mindig megesnek ritkán a brutális álmok, de nem annyiszor. És jót jelent, ha kommandósat álmodok, de az tényleg jó, és élvezem. És sok dolog van, amit megtanított máshogy látni. (Nagyon bátran tudom/merem ajánlani a Halkirálynő sorozatot, illetve a Vis Major sorozatot, a címe fura, tényleg, de iszonyat jó. Nekem segített.)

14/L

2012. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!