Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ebben a nagy melegben lehetség...

Ebben a nagy melegben lehetséges, hogy megemelkedik az ember testhőmérséklete, vagy mi a bajom?

Figyelt kérdés

pár napja iszonyú rosszul érzem magam, szinte egyfolytában nyom a fejem, nincs erőm.

tegnap estefelé megmértem a vérnyomásom, az rendben volt, de a szívverésem 105 volt. később este is megmértem, teljes nyugalmi állapotban akkor lement 80-85-ig. habár nekem mindig elég sokat ver, de azért a 105 meglepett, mivel nem volt indokolt az sem.

aztán elkezdtek égni a szemeim, a fejem, megmértem a lázam és 38,4 volt, reggel 37,5.

lehet ez a meleg miatt, vagy ez tényleg láz volt?



2012. aug. 24. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó ilyen nagy melegben 41 fokos lázam volt és rázott a hideg, alig tudtam levinni, hánytam stb. lehet, hogy te is elkaptál valamit.
2012. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem inkább bújkál benned valami.Én sem érzem fényesen magam,ebben a nagy forróságban sztem sokan vannak rosszul.én speciel szédülök és szokott erős szívverésem is lenni,mikor ilyen meleg van..
2012. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hacsak nem kaptál hőgutát, de a magyarországi éghajlati viszonyok között ritka. Napszúrást viszont kaphattál, ez járhat időleges lázzal. Amíg nem múlik a meleg, lehetőleg hordj szalmakalapot vagy valami hasonló könnyű, szellős fejfedőt.
2012. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem nagyon voltam a napon, úgyhogy a napszúrás kizárva.

most olvastam egy másik kérdésnél, hogy 37,4-ig nem baj ha felmegy az ember hője ilyen melegben, az normális.

de a 38,4 akkor már nem fér bele. remélem nem valami nyavaja bújkál bennem.

2012. aug. 24. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!