Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Allergia: Lehetséges-e az,...

Allergia: Lehetséges-e az, hogy néhány év után csökken az allergia elleni gyógyszer hatékonysága? (például: hozzászokik az ember szervezete)

Figyelt kérdés

~7 éve szedem az Erolin nevű allergia gyógyszert, ez 10mg-os. Ismerőseimtől hallottam, hogy ők sokkal erősebb gyógyszereket kapnak, pedig, csak nemrég fedezték fel náluk az allergiát, és nem valószínű, hogy az övék rosszabb lenne.


Az elmúlt néhány évben, amikor az allergiám tetőzött (augusztus-szeptember környékén) kialakult egy időszakos asztmám is ( szamárköhögés ), erre kaptam gyógyszereket, azok valószínűleg elnyomták a kis gyógyszerem ezért nem éreztem, hogy nem hatna annyira.


Szerintetek már érdemes lenne lecserélnem a mostani 10mg-os gyógyszeremet, ami gyakorlatilag nem ér semmit sem, egy 100-160mg-os gyógyszerre? Ugyanis amiket az ismerőseim szednek azok ilyenek...

Telfast, Xyzol... stb.


Elég érdekes lenne, hogy ez nem jutott eszébe a doktornőnek, amikor tavaly voltam nála, hogy a mostani gyógyszerek 10-16x adagot tartalmaznak...


Csak most meg én szívom meg, mert attól függetlenül, hogy szorgalmasan szedem a gyógyszeremet, akár bevettem, akár nem, ugyan olyan rosszul vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat:)


2009. aug. 29. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én se értem, hogy a doktornőd miért nem ír fel erősebb gyógyszert. Azt nem tudom, hogy érdemes-e lecserélned a mostani gyógyszeredet, de a gyógyszerek, amiket írtál nem csak mg-ban, de hatóanyagban is különböznek. (Erolin-Loratadine, Telfast-Fexofenadine, Xyzal-Levocetirizine). Úgyhogy szerinem érdemes a doktornődet kérdezni erről, főleg ha más gyógyszert is szedsz esetleg. Egy idő után tényleg súlyosbodik az allergia.
2009. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem meg pont az a "bajom", hogy idáig szedtem az Erolint és most meg az Új Dokinő a Xyzol írta fel.

Nekem az Erolin idáig hatott, általában novemberben abba agytam a szedését, most azonban az allergiás tüneteim újra jelentkeztek sőt nehéz légzéssel párosult, ekkor mentem tüdőgyógyászhoz. Az tüneteim asztmatikusak már.

Óckódom az új gyógyszertől, a inhalátortól meg pláne.

Úgyhogy várok még, hátha elmúlik, bár néha már tényleg nagyon nehezen kapok levegőt.

Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

Az első válaszolótól kérdem, hogy ö orvos-e vagy gyógyszerész, mert látom ért hozzá, ha esetleg igen vagy netán személyes tapasztalata van kérem írjon nekem, mert én nagyon tanácstalan vagyok, és a környezetemet meg nem ezzel terhelni.

Előre is köszönöm.

2010. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!