Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kattog, ropog, bedagad a...

Kattog, ropog, bedagad a térdem, akinek volt ilyen gondja mit mondott az orvos?

Figyelt kérdés

Orvoshoz fogok menni természetesen, de érdekelne hogy másoknak mi volt!

Futás, nagyon sok séta, több lépcsőzés után bedagad a bal térdem, és nem tudok ráállni napokig, kattog is, érezni közben hogy nagyon! elmozdul mindkét térdemnél. Leguggolás esélytelen, nagyon fáj utána mindkettő, közbe, van hogy járás közben is pattog, érezni ahogy mozog. Az apró hajlításokat sem bírja, néha a combnyakamnál is recseg-ropog.

A suliban még van testnevelés, ahol egy osztálytársam kapott könnyítést porckopás miatt, de a tanár nem is vette figyelembe, mindent csinálnia kellett, végül megműtötték mert romlott neki.. Teljes felmentést adhatnak ilyenre?

18


2012. aug. 31. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Porcleválás vagy repedés állhat a háttérben a tünetek alapján. Kímélni kellene és orvoshoz fordulni. Szerintem a műtét még elkerülhető a te korodban. Úgy képzeld el a mostani állapotot, mintha egy főtt tojáson meg volna repedezve a héj. Ha abból egy darabot eltávolítanak a többi is fellazul és elkezd leválni. Kis szemcsék morzsolódnak le, olyankor érzed az erősebb fájdalmat és akkor dagad fel. 18 évesen még fejlődésben vagy, ezért nem tartom még indokoltnak a műtétet, de ezt majd az orvos dönti el. Üdv szeretettel.
2012. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Elöttem szólóhoz! Hát nem tudom mennyire korai vagy sem, nekem volt egy ismerősöm akit 14 évesen műtöttek meg emiatt. De nem ez a lényeg. Feltétlen menj orvoshoz!
2012. szept. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 poiu ***** válasza:

Mindenképpen pihentesd, ha teheted polcold fel. Az én térdemet kér orvos vizsgálta, de valahogy nem érdekelte őket, hogy hogyan áll a lábam járás közben. Azt javaslom, ha csak a térdeddel foglalkoznak, akkor keress egy sportorvost, vagy olyan reumatológust, aki maga is fut. Valószínűleg betét is kell.

A leggyakoribb ok az ezer másik mellett, hogy járás közben a lábfejed kicsit befelé áll. Érdekelne, hogy ez nálad is van-e. A tartást, az izomzat egyensúlyát korrigálni kell, mielőtt műtétre vagy megterhelésre adnád a fejed (térded).

2012. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
Ja, szakorvos adhat felmentést. Aspirin nem árt addig is, amig nem látta orvos.
2012. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem áll befelé,és igyekszem mindig olyan cipőt venni amitől nem rogyik be a térdem.

Holnap tesi lesz, szóval ha újra kijön irány a doki, meg amúgy is.

2012. szept. 4. 15:07
 6/6 poiu ***** válasza:
Marad 999 más ok. Fenntartom, ha az orvos csak a térdedet böngészi, akkor keress másikat :-). Én nem találtam, kénytelen voltam művelődni. Félműveltség, de jobb mint az Önnek Baker cisztája van oszt annyi diagnózis.
2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!