Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Krónikus hátfájásom van.12...

Krónikus hátfájásom van.12 éve kezdődött, de egyre rosszabb. A szokásos kezelések alig hatnak. Mit tehetnék? Jóga? Pilates? Egyéb terápiák?

Figyelt kérdés

Fizikoterápia nem segít, gerinctorna is csak az enyhébb fájdalmaknál.Masszőrhöz is járok,az többnyire használ, de nem tartós a hatása.Ma voltam masszázson, -utána is fájt-, aztán úsztam 1000 métert vegyes úszásnemekben, majd kétszer mentem a dögönyöző alá. Ezek után még mindig nem tudok balra hátranézni csak fájdalmak árán.Reggelente gyakran olyan merevek az izmaim, hogy alig bírok felkelni.

Van egy kis gerincferdülésem, meszesedik a gerincem a felső harmadban (csőröcskék).A lapocka körüli izmok merevednek be, csomók is vannak, mindig keletkeznek.Néha a nyak, váll is érintett, de leggyakrabban a lapocka kerülete. Olvastam a lágyrész reumatizmusról (fibromyalgia), teljesen rám illenek a tünetek. A reumatológus nem mond semmit, csak kiírja a szokásos fizikoterápiát, gyógytornát. Ezektől azonban nem gyógyulok meg, csak enyhül a fájdalmam átmenetileg.Mit tehetnék még? A fájdalom egyre kínzóbb, néha félek is, hogy valami más van a háttérben.?inden segítségnek, életmódtanácsnak örülnék.

L/42



2012. szept. 1. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos árakról nincs szó a honlapon. Mennyibe kerül? (Első alkalom, továbbiak...)
2012. szept. 2. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
McKenzie torna. Súlyfürdő. Nálam hatásosak. és ez az egészségügyben ingyenes. Igaz volt egy kis harcom míg kaptam beutalót. A tornát idegsebész írta ki, ővele nem volt gond. Hozzá háziorvos küldött a fájásaim miatt. Súlyfürdő cinkesebb volt, pedig a háziorvosi beutalót is elfogadják. A reuma szakrendelés cseszett rám, de ortopédia kiírta. Próbálkozz.Ha nem muszáj nem kell azért fizetni ami jár.
2012. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ortopédián még nem voltam, ez lesz a következő.Úgy látszik " ki kell harcolni" az ingyen járó kezeléseket.Pedig 20 éve fizetem a TB-t...
2012. szept. 2. 18:38
 5/7 anonim válasza:

Kedves kérdező :)


Eleg regi a kerdes.es nem ijesztegetni szeretnelek de en a helyedben lehet nezetnek egy HLAB27-et vervetellel....es kitartas!!a sulyfurdo tenyleg jo.eaetleg az ORFIba probalkozz.vegulis orszagos intezet. De inkabb mar csak a neve jo amugy regen elv.jobb vlt.

2018. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi az a HLAB-27? A panaszaim most is fennállnak, most éppen fizikoterápiára járok. Többfélét kapok, újabbakat is. Máshová mentem! 20-at kapok, nem csak 10-et. Mintha jobban hatna!
2018. jún. 18. 22:58
 7/7 anonim válasza:
Szivesen.egy gen ami valojaban egeszseges embereknel is elofordul.ergo ha pozitiv lesz nem kell megijedni,mert nem minden esetben jelenti azt h "beteg"lennel.viszont utana ha pozitiv szabad nezetni gerinc rtg.-t.mert hajlamosithat a gen pl Bechterewre.amitol fajhat a hatad...es csak azert irtam ezt a gent mert pont irtad h "csorocskek"!es asszem bechterewnel is latszik a rtgnel ilyen....kerdezz ra a dokinal.es nem ijesztegetesnek irtam.valojaban nagyon kicsi az esely h ha meg pozitiv is a gen vmi elvaltozas lenne.kitartas!!!:)))
2018. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!