Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem érzek éhséget?

Miért nem érzek éhséget?

Figyelt kérdés

Ha nem ennék egész nap, fel se tűnne, egyáltalán nem érzek éhséget pár hónapja.

Csak azért eszek, hogy ne lassuljon le az anyagcserém, de előbb halnék éhen, minthogy éhséget érezzek.


Illetve néha érzem, mikor már rég ettem, hogy a gyomorsav marja a gyomromat, általában ilyenkor eszek valamit. De éhséget egyáltalán nem érzek.


2012. szept. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet a gyomorsav túltengés miatt nem érzel éhséget... kezeltesd! Ugyanis később akár fekély is kialakulhat a gyomrodban.
2012. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak néha sok a gyomorsavam. Kb 2 hetente 1x
2012. szept. 2. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem iszol, nem rágcsálsz? Attól simán lehet. Én nagyon kisevő vagyok és nekem is az volt a meglátásom, hoyg nem érzek éhséget, nem eszek semmit... De igazából ettem, jó, hogy nem a javasolt 1700 kaloriát, de 1100-1400 összejön azért. Észrevétlenül is. Még jó, hogy nem éreztem akkor éhséget.:) Ha elhagyom az apró nasikat (kávé, vitamin, kóla, víz, tea, pászka), másfél napon belül ordas éhes leszek. De persze akkor is jól lakom egy fél szendviccsel.:) De éhes az legalább leszek.:)
2012. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szorongsz vagy nem vagy nagyon magad alatt mostanában, mert az ilyen kóros étvágytalanság leggyakoribb oka pszichés eredetű.
2012. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ugyanannyit iszok, mint már kb 5 éve, napi 3 litert. Nem rágcsálok semmit, utálom a nasikat, rágózni sem szeretek. És nem vagyok kisétvágyú, régebben napi 2500 kcal-t simán megettem. Most meg 800-at tudok legyűrni magamon


Pszichés problémám tudtommal nincs.

2012. szept. 2. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz, egy vérképpel fognak indítani, esetleg hasi ultrahang, nőhet valami a hasadban. Reméljük, nincs különös oka. Ha Téged nem zavar nagyon, akkor szerintem nem fontos az ügy. Örülj neki, hogy nem kell az étellel kapcsolatos macerával foglalkoznod.:)
2012. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!