Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki nagyon szerény az...

Ha valaki nagyon szerény az lehet mások számára sértő?

Figyelt kérdés
Én elég szerény ember vagyok, tulajdonképpen nem vagyok egy hülye gyerek ezért sokat dicsérnek és ilyenkor én mindig szerényen reagálok erre, hogy ugyan semmi, ez semmiség meg minden, de a múltkor arra gondoltam hogy ha vmi nagyon okosat csinálok és megdicsérnek olyanok akik nem lennének képesek erre, és ha ezt én erre azt mondom h ez semmiség akkor veheti úgy h én ezt átlagosnak tekintem és így ő átlag alattinak számít tehát gondolhatja azt h én hülyének gondolom őt. Ez így van vagy csak túlgondolom ezt a dolgot. Am tényleg szerény vagyok csak most itt a tények miatt írtam le így, hogy jobban átlássátok a dolgot.
2012. szept. 3. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
"áh semmiség" ez egy kicsit fenhéjázó ha érted mire gondolok, olyan egoista válasznak tűnhet valóban. De szerintem nem fog senkise megsértődni hisz sokan használják a félreérthetetlen köszönöm helyett.
2012. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. A valódi szerénység soha nem sértő. Irigyelni lehet miatta egy embert, de azt nem lehet elmondnai, hogy a szerénysége bántotta meg a másikat, mert az nem helytálló.


Ám ha valaki nem szerény, hanem nagyon is öntelt ember, aki szeret a szerénység pózában tetszelegni, az bizony sértő. Ilyenkor a címke ("szerény vagyok" ) mögötti valódi jelentést veszik le róla a többiek - azaz pl. a gőgöt, az önzést, a nagyképűséget -, és ha ezt még szerénység néven is címkézi, az különösen irritáló és sértő.

2012. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!