Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mániás depresszió? Egyik...

Mániás depresszió? Egyik kolléganőmnek szélsőséges hangulatingadozásai vannak. Hol már-már euforikusan jókedve van, hol depressziós hangulata. Nagyon érzékeny, labilis, könnyen kiborul. Nagy a baj, vagy szimplán túlérzékeny?

Figyelt kérdés
depresszió,hangulatingadozás
2012. szept. 5. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Lényegében leírtad, hogy nem szimplám túlérzékeny. Ezt gyógyszeresen kell kezelni.
2012. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem mániás, hanem bipoláris depresszió, a két véglet között ingadozik.

Kezelni kell, nehogy valamelyik hullámvölgyében butaságot csináljon.

2012. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bipoláris depresszió a hivatalos neve, de a mániás depresszió is kifejező, mivel a mánia része az eufóriát jelenti, a depresszió pedig a másik végletet.
2012. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én is úgy sejtem,hogy nem normális a viselkedése... :S Segíteni szeretnék,de nem tudom hogyan.Csak nem mondhatom neki,hogy menjen ezzel dokihoz? Egyébként köszönöm a válaszokat !
2012. szept. 5. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem azért, de én is egy elég szélsőséges ember vagyok, érzékeny vagyok, hamar sírva fakadok akármin, be tudok fordulni, viszont tud marha jó kedvem is lenni, mégsem gondolom, hogy bipoláris lennék.. Vannak gyengébb idegrendszerű emberek.
2012. okt. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyhébb 'változatban' lehet ciklotímia.
2012. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!