Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha Mániás...

Mit csináljak ha Mániás depressziós paranoid skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltesd magad. Bár a barátnőm is az nagyon-nagyon régen, de vannak egészen normális időszakai. Olyankor beenged, néha meg hazaküld a francba.
2012. aug. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem sok ez így együtt egy kicsit?
2012. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedd folyamatosan a gyogyszert! Elhetsz teljes eletet! Probald ugy felfogni h ez egy kihivas, amit le kell kuzdened. A gyogyszert ne hagyd abba es legyenek celjaid!
2012. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Ez a 2 betegség nem lehet jelen egyszerre!
2012. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
37%
Ugorj le a hídról!
2017. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké,de elötte megölöm az egész családodat
2017. jún. 6. 19:47
 7/7 anonim válasza:

Én is paranoid skizofrén vagyok, és már-már nekem is gyilkos gondolatok játszanak le a fejemben. Tanácsot nem nagyon tudok adni, hiszen még nekem is vannak gondjaim.

De tudom, hogy sokat tud segíteni, ha mélyen kibeszéled magadból a betegséged teszem azt csoport terápián, (az orvosom mindig javasolja, de sajna antiszociális vagyok) vagy szereteiddel beszéled meg az élményeidet, érzéseidet. Ez utóbbi nekem sokat segít.

Az önbizalom növelése is segíthet. Ezt legegyszerűbben a közérzeted fokozásával érheted el. Amit pedig pl. növelhet testépítés, formázás, szex, vagy jártasságaid, elméd tovább csiszolása.

A harmadik ami segítségedre lehet természetesen a gyógyszer. Én személy szerint Leponexet szedek, de a Haloperidol szinte teljesen meggyógyított, csak túl sok volt a mellékhatása, így abba kellett hagynom. Az orvosom a tabletták mellett az injekciós gyógyszereket is pártolja. Meg vallása szerint erre a betegségre az injekciós gyógyszerek a legjobbak, így azt is kapok. Hogy mi a neve már nem tudom. Valami ability...

Sokszor elmúlik a betegségem ha komolyan veszem. Az, hogy még mindig meg van a betegséghez való laza hozzá állásom miatt van. (Mivel szenvedély függő vagyok marihuánára)

Csak annyit tudok mondani, hogy ne add fel! :) Azok nem értenek téged, s hagyd őket figyelmen kívül!

Remélem tudtam segíteni.

2017. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!