Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy ideje nem éreztem jól...

Egy ideje nem éreztem jól magam, szívdobogásérzés, szédülés, remegés, stb. Mégsincs semmi bajom, minden leletem tökéletes,24 órás holter is, viszont néha ugrásszerűen megnő a vérnyomásom és a pulzusom. Okozhatja simán a stressz?

Figyelt kérdés
3 napot töltöttem kórházban kivizsgálás céljából, mert egy hónapja kb nem érzem jól magam, szívdobogásérzésem volt, bizonytalanságérzés, remegés, 175-ös vérnyomást mértem 120as pulzussal... stb. Minden vizsgálat megtörtént (kivéve a terheléses EKG, az holnap fog, de nem sokat várok tőle, hiszen sportolok és nincs panaszom közben)viszont ahogy végiglapoztam a kórlapot, minden tökéletes, az átlag vérnyomásérték is csak kicsit magas, az átlag pulzus tökéletes, az orvosok is azt mondták, hogy minden rendben. valóban elég stresszes időszakot élek, azt mondták, csak a stressz okohatja a vérnyomás és pulzus kiugrásokat. ez lehetséges? most, hogy itt ülök, így is érzem, hogy az egész testem együtt mozog a szívverésekkel.

2012. szept. 17. 01:13
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, és amikor kórházban voltam, egész végig, minden nap 160+ volt a vérnyomásom, a pulzusom is 100 körül, mióta itthon vagyok 140 felé nem megy és a pulzusom 79...
2012. szept. 17. 01:15
 2/8 A kérdező kommentje:
persze csak akkor, mikor mérték, amikor a 24 órás vérnyomásmérő volt rajtam és pl. aludtam, akkor 130 körül volt. amúgy metoprolol 50mg-t írt fel az orvos, 2x1-et reggel és este. 15/f
2012. szept. 17. 01:16
 3/8 Ilyent ***** válasza:

"stressz okozhatja a vérnyomás és pulzus kiugrásokat. ez lehetséges?"

Persze hogy okozhatja mint például az izgalom.

De te hipertóniás vagy. Kiváltó ok lehet még hogy örökölted vagy túlsúly.

Mi a stressz oka???

2012. szept. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Depressziós vagyok. Amúgy tudom hogy hipertóniás vagyok, de csak enyhe, anyám is az, nem vagyok elhízva, viszont a 175-ös vérnyomás már középsúlyos...
2012. szept. 17. 18:56
 5/8 Ilyent ***** válasza:
0%

Megint egy agybeteg.

Mi a depresszió oka???

2012. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy agybeteg, ember?
2012. szept. 17. 20:15
 7/8 Ilyent ***** válasza:
0%

Miért midnek van problémája ha depressziós vagy???

Az agyadnak. Nem működik jól. Mit vártál???

Tudom te azt hiszed hogy annak nincs gondja.

2012. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ancseszkava ***** válasza:
A szorongás,belső feszültség az,ami kiváltja belőled ezeket a tüneteket...az agyban kell rendet tenni valahogyan! Jobbulást!
2012. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!