Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Inzulin és 24 órás munkarend,...

Inzulin és 24 órás munkarend, ez lehetséges, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
24 órás munkarendben dolgozom, heti két alkalmat vesz igénybe. Este kb éjféltől vagy egytől van lehetőségem aludni, kb reggel hatig. Ez átlag heti egy-vagy két ilyen alkalom. ( úgy néz ki inzulinos leszek ) Sokat olvasok hogy nem szabad éjszakázni inzulinnal, stb. de ha egyszer én így dolgozom, akkor mi tévő legyek? Miért mondják azt, hogy élhetek teljes életet inzulinnal, ha egyszer mégsem? :(( Dolgzohatok ettől 24 órában, vagy hogyan működik ez a dolog? Leginkább olyanok írjanak, akik szintén inzulinos cukorbetegek, köszönöm szépen!
2012. szept. 20. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne, csak az inzulint ehhez kell alakítani.

Az inzulinoknak több fajtája létezik, alapból van sertés és humán inzulin. Ezen túl van lassan ható, gyorsan ható inzulin is. A lassan ható inzulin az éjszakai, a gyorsan ható a déli. Ehhez kell az étkezést alakítani, minden megoldható, nem kell pánikolni. Éjszakai inzulint majd kevesebbet adsz, mivel kevesebbet alszol, ilyen egyszerű.

2012. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de így lehet variálni az inzulint?? annyira nem értem, nem minden egyes nap ugyanannyit, ugyanakkor? nem gond ha hetente kétszer ez változik és a munkámhoz igazítom? ha reggel meló előtt mondjuk 5kor kelek, akkor onnantól kell számítanom a kaját mindent, vagy ahogy egyébként is kellene, hgy kb. reggel 7kor kezdem a napot? ÁÁ, ez nekekm nagyon magas, komolyan...
2012. szept. 20. 16:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Hello!

Én inzulinos vagyok, és a dokik azt fogják mondani, hogy jaj a nagykönyv szerint kell adagolni. De nyugodtan lehet variálni. Dolgozol, eszel x szénhidrátot, beadsz y inzulint. Ennyi

2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jahm, és már jó rég óta nem használnak sertés inzulint.
2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! nekem nem az adagolással van a gondom, hanem hogy ilyen munkarendben dolgozom, és nem tuodm hogy ez mennyire fogja majd felborítani a dolgokat. egyelőre Isten ments, hogy variáljak az inzulinnal, még jóformán azt sem tudom hogy néz ki... csak sokat hallok, olvasok róla, hogy éjszaka, éjszakai munkavégzés stb. nem nagyon lehetséges. akkor most hagyjam ott a munkámat?
2012. szept. 20. 16:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogy hagyd ott :) Én is dolgoztam éjszaka, teljesen rendben ment minden.
2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és mi van a reggeli felkelésekkel? mármint itthon hétkor kelek, ovi stb miatt. ha melózok akkor 5kor kell kelnem. tehát akkor 4kor inzulin, 5kor reggeli és mehetek a melóba? ezáltal akkor minden úgymond "hamarább" fog kezdődni? vagy ugyanúgy mint itthon, hogy 5kor felkelek de csak hétkor kaja, inzulin stb...??
2012. szept. 20. 16:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Felkelsz, inzulin, kaja. A dokik szerint fix időpont kell a reggelire, de hát azt ki tudja tartani? A lényeg, hogy amíg fent vagy, addig 3 óránként evés általában. De persze nem mindenkinél ugyanaz.
2012. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogyne használnának már sertésinzulint.

Abból a szempontból jobb is, hogy nem fejt ki olyan hamar annyira intenzív hatást, mint a humán.

A humánt beadod és egyből hat, baromira számolni kell hozzá, hogy mit eszel.

Az inzulint variálni lehet/kell, ha csak az orvosodat követed, az a rendelvény fekvő betegeknek való, nem dolgozó embereknek. Ha többet kell enned, kicsit több inzulint adsz, ha kevesebbet ettél, kevesebbet, mindig igazítod, így az IR sem alakul ki vagy sokkal lassabban.

Inkább zsírból nyerj energiát, ne ch-ból.

2012. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Viszont új betegek nem használnak sertés inzulint. "Sertés és marha inzulinkészítményeket ma kizárólag azok kapnak, akik már régóta ezeket a készítményeket használják és a beállítás sikeresnek mondható. Minden új beteg humáninzulint kap."
2012. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!