Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy napközben is...

Normális, hogy napközben is sötétebb a vizelet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,reggel sötétebb,mint napközben!
2009. aug. 2. 15:13
 1/6 anonim válasza:
sokban függ attól is, h mit iszol. pl. ha egész nap piros színű szörpöt, simán "megfesti" a vizeletet is, volt már, hogy én is megijedtem, hogy vér, de csak a szörptől volt. :)
2009. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dellfil ***** válasza:
Ha semmi egyéb panaszod nincs, normális ilyen melegben. Sokat izzadsz, ilyenkor természetes, hogy "töményebb" a vizeleted. Meg persze attól is függhet a színe, hogy mit eszel.
2009. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, reggel a legvilágosabb, és ha napközben--- attól függ mit és mennyit iszol, úgy sötétedik!

A lényeg, hogy átlátszó legyen! Ez a legfontosabb.Ha zavaros, vagy fehéres,főleg reggel, akkor menj urológushoz, lehet, hogy felfáztál, vagy enyhe fertőzés.

2009. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát..köszi...vesecisztám van,úgyhogy rögtön erre gondoltam,hogy nincs-e baj,de remélem csak amiatt van,amiket írtatok:)
2009. aug. 2. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vizelet színét többek közt az határozza meg, hogy a vesék mennyire koncentrálnak. Ha elegendő vizet iszunk, a vizeletünk világosabb lesz. Ha kevés vizet iszunk, vagy a szükségesnél ritkábban ürítjük ki a hólyagunat, a vizelet színe sötétebb lesz, és erősebb lesz a szaga, mert ez erősebb koncentrátum, több salakanyagot tartalmaz. Ezért is sötétebb az első reggeli vizeletünk. Azt javasolnám, hogy igyál meg napközben 3 liter vizet és figyeld meg, hogy világosabb-e. Ha ugyanolyan sötétebbnek látod, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

22/L (ápoló)

2009. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen...anyukám is ápolónő,úgyhogy ezt a reggeli elsőt innen tudtam,hogy sötétebb:)

köszi mégegyszer

2009. aug. 3. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!