Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt nektek a terhességetek...

Volt nektek a terhességetek alatt nagyon alacsony TSH-tok (pajzsmirigy)? Dokik nem mondtak rá semmit. (védőnő, nőgyógyász, belgyógyász)

Figyelt kérdés

0,27 az alsó referencia, nekem pedig 0,07 lett, igaz, az FT3 és FT4 értékek jók. Eléggé elkezdett hullani a hajam, félek, hogy ettől van. Van-e teendő?

15 hetes kismama


2011. jún. 22. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de eléggé túl működik a pajzsmirigyed. Nekem pont a fordítottja derült ki, de éppen csak alul működik. De a baba érdekében kaptam rá állandó gyógyszert. szerintem egy szakemberrel beszélj erről (aki a pajzs témában az), ők jobban tudják, hogy kell-e gyógyszer.
2011. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Irány egy endokrinológus,gyógyszert kell rá szedni,mert vetélés is lehet belőle.
2011. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sumergo ***** válasza:
100%
Nekem régóta gondom van a pajzsmirigyemmel. Most babásan ezért kb. 5-6 hetente ellenőrzik, hogy mik az értékek. Az egyik alkalommal nekem is nagyon alacsony lett a TSH-m, de FT3 és FT4 jó tartományban volt, így én sem kaptam rá semmit. Mire legközelebb mentem, már a TSH is újra normál tartományba került. Szerintem kérd meg az orvosodat, hogy kb. 1 hónap múlva újra nézzék meg. Amíg csak a TSH rossz, de a pajzsmirigy által termelt hormonok rendben vannak, ezek az FT3 és FT4, addig nem lehet baja a babádnak! A TSH csak a pajzsmirigyedre van hatással, de mivel az tulképpen jó értéken van, így nem lehet baj! A haj hullása ilyen TSH-val pedig természetes (sajnos). Ne aggódj, 1-2 hét alatt nem sokat változnak ezek a hormonértékek, mert ahhoz több idő kell! Ezért nézesd majd meg újra, de lehet, hogy akkor is rendben lesz minden.
2011. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!