Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ájulás = eszméletvesztés?

Ájulás = eszméletvesztés?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, az alacsony vérnyomásom miatt az utóbbi hónapokban többször kapott el egyfajta elgyengülős - elájulós rosszullét. Volt olyan, hogy filmszakadás lett a vége, se kép - se hang, kiesett pár mozzanat, de olyan is, amikor mindenre tisztán emlékszem, viszont annyira elgyengültem, hogy nem bírtak el a lábaim.

Szerintetek ez utóbbi is ájulás? Történt már Veletek is ilyesmi?



2012. szept. 28. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer történt hasonló.Szülés után pár órával.Nem éreztem magam gyengének, vagy fáradtnak.Elindultam mosakodni, de félúton fura dolog történt, teljesen elsötétedett minden, csak feketeséget láttam, az ijedtség miatt kiesett a kezemből a holmim és elkezdtem körbe tapogatózni, a többiek a teremben meg észrevették, hogy valami bajom van és hallottam, hogy kiabálnak a nővérkének, én ekkorra már kitapogattam a falat és abba "kapaszkodva"próbáltam tovább jutni, közben megérkezett a nővérke, megrázott kicsit a karomnál fogva és ettől teljesen magamhoz tértem, hirtelen visszatért a látásom.Aztán azonnal az ágyba parancsolt.Nem tudom, mi volt ez, teljesen magamnál voltam egyébként.Lehet, hogy rendesen elájultam volna, eszméletemet vesztettem volna, ha nem ráz fel valaki.

Aztán később, pánikbeteg korszakomban volt sokszor olyan, hogy annyira elgyengültem, remegtem, hogy úgy éreztem, menten elájulok, sokszor még ülő helyemben is azt hittem, lefordulok a székről, de végül sosem történt ilyesmi, ez a fránya kórság is csak szórakozott velem.Nekem jót tett, ha ilyenkor ittam pár kortyot, ezért mindig hordtam magamnál egy kis üveg vizet, nyáron még az utcán is kentem magamra kis vizet és az felfrissített.Neked ha alacsony a vérnyomásod talán érdemes lenne kávét hordanod, vagy egy kis energiaitalt inni ilyenkor.

2012. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana egy orvosi vizsgálat pl. egy epilepszia kizárása céljából :( (az epilepsziás kisrohamok is jelentkezhetnek hasonló tünetekkel)! Szerintem menj orvoshoz - különösen, ha csak az utóbbi időben váltak gyakorivá ezek a panaszok! Lehet, hogy valóban "csak" egy ájulás (aminek több oka is lehet), de a szervi hátteret mindenképpen ki kellene zárni!
2012. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!