Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Üdv, Vérnyomással kapcsolatban...

Üdv, Vérnyomással kapcsolatban tudnátok segíteni? 29 éves nő vagyok, alacsony volt a vérnyomásom mindig is. Most sem érzem jól magam, megmértem és 90/57 a pulzus pedig 117! Normális, hogy a pulzus (nyugalmi állapotban) magasabb, mint a vérnyomás?

Figyelt kérdés
Pedig ma kivételesen (ezért) nem is nagyon csináltam semmit. Most is az ágyban ülök, de szinte az agyamban hallom ahogy ver a pulzusom. Az utóbbi pár hétben pedig többször zsibbad a bal karom a könyökömtől lefele, főleg és a kis-, és gyűrűsujjam. Ezzel egy időben a fejem bal oldala a halántékomnál és alatt (fülem előtt) is kicsit zsibbad. Mintha hangyák mászkálnának benne órákon keresztül. A bal lábam is térdtől lefele, de ez gyengébben. Ha valakinek van, vagy volt ilyen és tudja az okát, kérem írjon. Köszönöm előre is! Sziasztok,

#vérnyomás #magas pulzus. Normális?
2012. szept. 29. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért magas a pulzusszámod, mert ezzel próbálja kompenzálni a szervezeted az alacsony vérnyomást. Én a helyedben meglátogatnék ezzel egy orvost, akkor is, ha holnapra elmúlik. Minél gyorsabban ver a szíved, annál kevésbé tudja saját magát ellátni vérrel a koszorúereken keresztül. A zsibbadás sem egy jó jel.
2012. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy ha elkezdenél sportolni, akkor rendbejönne az egész.
2012. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomás sem jó. Főleg nem, ilyen szapora szívveréssel. Most egyébként is valamilyen front van, és csepereg az eső. Mellesleg általában nekem is alacsony a vérnyomásom, de tegnap óta jól felment. Én ennek a frontnak tudom be. Ha egyébként normális a testsúlyod, és nincs semmilyen betegséged, akkor a szervezeted majd beszabályozza magát.
2012. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: az elsőnek van igaza, az orvossal kapcsolatban. És amíg nem beszéltél vele, addig ne kezdj el most sportolni. Lehet, többet árt, mint használ.
2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem normális, igazuk van a többieknek.

De kezdd azzal, hogy megnézed, nincs-e lázad, attól is lehet ilyen magas a pulzusod.

2012. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is köszönöm a válaszokat!

10 évig kézilabdáztam, de a sok munka miatt abba hagytam, mert nem volt időm. Saját étkezdét vezetek, a konyha-pult között levő 16 méteres távolságot reggel 6tól este 6 ig "ezerszer" teszem meg (futólépésben) Aztán megyek áruért (kipakolás, bepakolás, felrakás , és nem 2 kilókról beszélek, tehát a mozgás (ha nem is teljesen olyan szinten), de bőven megvan a hétköznapokhoz képest.

A testsúlyom egyébként 62kg, 169 cm vagyok, szerintem normális. 1 éve tejfehérje és nyár óta már tojásfehérje allergiás is vagyok. Egyébként még náthás sem szoktam lenni, szerencsére nem vagyok egy beteges típus. Csak az zavar, hogy ilyenkor élesen be-beszúr a hátamba a szívem felőli oldalon....

2012. szept. 29. 20:52
 7/10 anonim válasza:

Nekem is ilyen magas a pulzusom nyugalmi állapotban, ha nem szedem a Betaloc gyógyszerem. Nyár elején vettem észre, hogy nem vagyok jól. Angliából jöttem vissza busszal. Akkor a pulzusom 160 körül volt. Elmentem dokihoz. Alacsony dózist adott a Betalocból, ami akkor derült ki amikor szeptemberben újra elmentem hozzá és mondtam neki, hogy van amikor 190 körül van a pulzusom(tévéztem amikor mértem). Ekkor megilyedt és sürgősségire küldött. Öt órát dekkoltam ott a halálra rémült anyámmal amikor a sürgősségis doki burkoltan lehülyézte a háziorvosom, mikor azt mondta, hogy az a dózis amit kaptam egy újszülötnek is kevés.(5mg). Szóval megnövelte a tízszeresére. Azóta még a közérzetem is jobb. Nem vagyok hulla fáradt mikor aznap szinte nem csináltam semmit. Szóval én ajánlom, hogy menj el. Amúgy 115-140 volt a pulzusom legtöbbször. De azért az a néha 160 és á190 körüli rémisztő volt, úgy hogy tévéztem mindig amikor rám jött az ötperc, hogy megmérjem a pulzusom. Szóval ajánlom, hogy fordulj orvoshoz.

Jó mondjuk nekem szívritmus zavarom is van, de nem hiszem, hogy egy egézseges szívű embert sem viseli meg. Jah amúgy én is sibbadtam, bár fájdalmaim nem voltak.


19/L

2012. dec. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Jah, és a gyogyszer elött én egy korty kávét sem ihattam, mert akkor este rosszul lettem olyan szapora lett a szívverésem. A füleben hallottam a szívem dobbanásait. A nyilalás a szívenben azt még most is szoktam érezni, de már nem olyan gyakran.
2012. dec. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mondjuk most sem merek inni kávét a rosz tapasztalatok miatt. Félek :)
2012. dec. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a jógát ajánlom neked. ha rendszeresen csinálod pl minden nap egy órát vagy egy felet, segíteni fog.
2013. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!