Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek tiszta ideg ilyenkor?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy a párom hétvégenként dolgozik, és olyankor nem mindig tudja felvenni a telefont, mert olyan munkát végez, amit nem lehet csak úgy abbahagyni. Sőt, néha a kocsijában hagyja, nehogy megsérüljön a nagy melóban.

Namármost mikor felhívom, és nem veszi fel a telefont, én meg elkezdek kombinálni. Furcsamód én nem azt hiszem, hogy megcsal, nem ettől rettegek, mert bízom benne 100%-ban, hanem hogy autóbalesetezett, vagy valami nagyon nagy baja lett, ezért nem veszi fel. Akárhányszor ez van, itthon bőgök, hogy mi baja lehet, remegek az idegtől, és egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. Ő megnyugtatott, hogy amint pihenő van, azonnal hív, de mégis idegesít, hogy nem veszi fel a telefont.

Persze tudom, hogy dolgozik, és ezért nem veszi fel, de mindig bennem van az a túlzott féltés, hogy mi van, ha valami nagy baj van?

Már nem tudom, mit tehetnék..

L/20


2012. szept. 29. 22:15
 1/4 anonim válasza:

Beszélj a barátoddal! Nem tudom, pontosan mit dolgozik, de mondd meg neki, hogy ez neked nem megfelelő, mert az átlagosnál jóval jobban félted őt. Vigye magával a mobilját, tegye be a zsebébe, ott nem eshet baja. Ha mégsem lehet ezt megcsinálni, és megengedhetitek magatoknak, vegyen egy kis olcsó, szinte "eldobható" mobilt, amit csak a munkája közben használ.

Egyébként pedig nyugodj meg! Pontosan tudod, hogy a munkája miatt nem tud beszélni Veled, semmi baja nem eshet. Semmi baj sincs. Nyugalom. Gondolom, nem egyedül dolgozik egy erdő közepén, szóval körülveszik emberek. ha ne adj'isten történne vele valami, a munkatársai fölhívnának téged. De csak beleképzeled a problémát ebbe az ügybe, a barátod tud vigyázni magára, te pedig nagyon édes vagy, hogy így félted, de felesleges. (:

L, 19

2012. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a választ, majd javaslom neki az eldobható mobilt..!

Természetesen nem egyedül van, egyfolytában körülveszik a kollégái, így én sem értem, miért vagyok olyan ideges, de mégis, nem tudom, mit tudnék tenni, ha elveszíteném őt!


Még egyszer köszönöm a választ, és a tanácsot!! (:

2012. okt. 2. 21:37
 3/4 anonim válasza:

Magadban keresd a hibát! Valójában nem bízol benne. A saját rossz fantáziád áldozata vagy. Mit csináltál volna, amikor még nem volt mobil telefon???

Jó, ha van mobilja az embernek, de nagyon sokan vannak, akik rosszul használják. Mivel van ilyen eszköz a kezükben, elfelejtenek előre gondolkodni.

Ha előző este megbeszélitek a másnapi programot, és ha nem jön közbe valami nagyon fontos ok a módosításra, akkor ne használd a mobilt, ne zavard őt.

Gondolj arra, ha már megtörtént valami baj, azon úgy sem tudnál változtatni. Ehhez erősnek kell lenned. Gondolkozz pozitívan! De, ha ez sem elég, akkor tovább megyek: mondjuk eléred nála, hogy bármikor eléred telefonon, és föl is veszi. Nos ebben az esetben akkor már csak a fantáziádon múlik, hogy milyen pozícióban van éppen, amikor válaszol.

Ha tehát igazán ismered, igazán bízol benne, akkor nem az "eldobható" mobil a megoldás, hanem az őszinte párbeszéd, és a türelem.

2012. okt. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Némethné Nagy Aranka válasza:
Szerintem a pozitiv gondolkodás mellett fontos lenne erősíteni az idegrendszert, mert bármi nagyobb stressz fog érni nem tudsz majd megoldásban gondolkodni. Fontos lenne B komplex vitamint és magnéziumot szedni rendszeresen. nekem nagyon bejött.Ha érdekel keress privátban.
2012. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!