Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szétdob az ideg, mit tehetnék?

Szétdob az ideg, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szép, nyugodt faluban éltem az elmúlt tizen-években, míg pár éve elkezdtek beköltözni a régi vályogviskókba a kisebbségiek, sok "pulyával". A falunkban elszórtan laknak, de van olyan pechünk, hogy pontosan mindig csak a mi házunk előtt gyülekeznek. Ami még nem lenne baj, de itt is maradnak, és ami ezzel jár... Szemét kupacokat hagynak a házunk előtt, amit aztán nekünk kell eltakarítani, embertelen hangerőn sikítanak, és olyan módon káromkodnak, hogy egy kocsis elbújna mögöttük. Volt, hogy nekiállva a labdajátéknak(agresszív módon), majdnem kiverték az ablakunkat is, de ahogy kérdeztük, ki volt, már senki sem vállalta. Menetrend szerint minden nap jönnek, és az 5-7 éves gyerekek este 10ig is képesek ródeózni a házunk előtt. Kedvesen kiszóltunk, hogy már pihenni szeretnénk, és megkaptuk a "kicsi gyerekektől" hogy nekik joguk van este 10ig ordibálni. A saját házuk elé nem mennek, már többször küldjük őket szép szóval, mert a házunk előtt lévő terület tényleg nem különösebb, mint bármelyik más terület, és nem játszótér... Ha kedvesen szólunk, észre sem vesznek, ha kiborulunk, és odaszólunk mérgesen, még ők ordítanak vissza, hogy mit képzelünk, nekik mindenhez joguk van. A délutánjaink már gyomorgörccsel telnek, mert mást nem hallok, csak vulgáris kifejezéseket és állati hangokat. Most kisbabát várok, ezért sem tesz jót az idegesség, és tudom, hogy ha megszületik, a délutáni pihenésének sem tesz majd jót, valamint ezt a beszédet sem szeretném, hogy már pár hónaposan hallja(elég lesz az oviban, mert most már úgysem védhetem meg, ilyen az élet).

Volt már valaki így, hogy minden napját megkeserítette egy ilyen helyzet? Mit lehet tenni? Van arra törvény, hogy ha a házunk elé szemetelnek, stb... akkor szólhatok? Hol lehet ilyenkor panaszt tenni?(Szülőknél nem, mert azok is képesek leordítani bárkit az utcán, annyira nincs meg bennük a szociális szellem. Szeretem a falum, mert tényleg jó emberek laknak itt(itt jön a kivétel), de ez már tényleg sok. Adjatok valami tanácsot, mert már nagyon el vagyok keseredve :(


2011. ápr. 4. 17:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szólhatsz a rndőrségnek, ha télleg károkat okoznak, és szemetet szórnak szét, akkor azér a szüleik kaphatnak vmit, és a hangoskodás az csak pláne...
2011. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezek azt hiszik, hogy nekik mindent. Ez a helyzet már jobb nem lesz, attól tartok...
2011. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Kis faluban ellenük? esélytelen főleg mert a sündőrök is nagy ívben tesznek rá vagy éppenséggel ők is félnek tőlük. Érdemes tovább vinni a dolgot esetleg szólni a gárdásoknak hogy "vonuljanak fel". Amúgy én kimennék egy sörétes puskával csak a nyomatékosítás kedvéért. Nem viccnek szántam.
2011. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Küldd hozzám nyugodtan. Pár millióért el tudnám őket adni a Vietnámiaknak. kb hányan vannak?
2011. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

már nincs időhöz kötve a csendháboritás


bár panelban lakom,hasonló problémával,a közös képviselő adott a kezembe egy cikket amiben le van irva,hogy fényes délután is ki lehet hivni a rendőröket csendháboritásért (nem fúrás-faragás,egyéb munka miatt,hanem a ténylegesen csendháboritás miatt)


bár szerecsére nekem csak egy fehér bőrű gyerekkel gyűlt meg a bajom,őt lerendeztem a szülőkön keresztül...


de a te helyzeted...tanácsot nem tudok,csak azért irtam,hogy már nincs 10 órás csendháboritás

2011. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

CCCCC...

igánokkal nem csinálnak semmit a rendőrök. Ők is rájöttek, hogy ezekkel nem lehet mit tenni... Ha nagyon nem bírod, próbáljatok meg elköltözni egy nyugodtabb helyre, mert ahova a cigány beteszi a lábát, ott kő kövön nem marad. Azért nem mennek a saját házuk elé, mert mást idegelni sokkal jobb.

2011. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

szerezz be 3 pitbullt

nálunk rottweilerek vannak, azoktól félnek

2011. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Azért börtönbe nem akarok kerülni, úgyhogy sötétes puska, és gyerekkereskedelem kizárva, pedig néha úgy érzem, hogy nincs más megoldás :( Az egyik családban 5 gyerek, a másikban 4, és azok közül már van, aki leszülte a következő generációt,(azokat a kicsiket sajnálom a legjobban, még az anyjuk is gyerek), a többi "csak" 3-4 gyerekes család. Igen, kicsi falu vagyunk, de mindenki utálja őket, vagy fél tőlük. Sajna egy trükkel férkőztek ide, ha tudtuk volna, hogy ez lesz a faluval, meg nem engedjük... Sorban törik fel a lakatlan házakat, mi, akik törzslakosok vagyunk, egymásra bízzuk a házainkat, ha hosszabb időre el kell mennünk.
2011. ápr. 4. 17:34
 9/35 anonim válasza:
91%
fuj b*ssza meg ,ezt olvas engem is elkap az ideg.A tetves mocskos patkany f*sszopo pigmentesek tenyleg azt hiszik hogy nekik mindent lehet.Hat alap hogy probalj meg szolni a rendorsegnek ha hangoskodnak es szemetelnek akkor TALAN csinalnak valamit,de hogy oszinte legyek a rendorseg sztem tehetetlen ilyen helyzetekben es a tobbseg le se b*ssza.Nem vagyok rasszista ,de ha az ilyen fajta girhes tetves nepseg szarkodna az en hazam elott en oszeszednek par magamfajta kigyurt csavot aztan meglatogatnam oket ,abbol tuti megertenek h mi a palya. Es igazabol azt se bannam ha az osszes ilyen ganjet sorban mindet szetlőnek.Ezek nem emberek a szememben.Es ezt nem alatalaban az osszes pigmentesre ertem hanem kifejezetten az ilyen puruttya fajtara ,mert hat van koztuk rendes is ,veluk semi bajom sincsen.
2011. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 tetris ***** válasza:
100%

Ha kimész sörétes puskával, visszajönnek 34-en kalasnyikovval. Ha az ember odaszól nekik, annál rosszabb. Ráadásul ezek még össze is tartanak, ha valamelyiket bántják, jön az egész retye-rutya megvédeni. A végén még te járnál rosszul. Mit lehet tenni? Össze kell fogni az utca népének, és közösen, együttesen kiállni, és elküldeni őket a jó édes anyjukba.

A ház elé én tennék ki nagy kősziklákat, hogy akadályozza őket a focizásban. Szólnék a körzeti megbizottnak, hogy időnként tolja el a képét arrafelé. De felveheted a kapcsolatot a kisebbségi képviselővel is, ha egyáltalán lehet vele emberként kommunikálni.

2011. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!