Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges az hogy valaki...

Lehetséges az hogy valaki kifújja az orrmanduláját? Lehet hogy hülye kérdés, de valami furát fújtam és olyan ürességet érzek az orromnál.

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mennyi idős vagy, de a garatmandula csak gyermekkorban van, ugyanis elsorvad, visszafejlődik.

De, ha nem így lenne, akkor sem fújhatnád ki!

Ha náthás vagy, talán beszáradt váladékgyülem volt.

2012. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orrmandula nem szükségszerűen és teljesen visszafejlődik. Sokaknál csak kisebb lesz
2012. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a garatmandulka visszafejlődne vagy elsorvadna felnőttkorra, akkor nem lennénke felnőttkori mandulakivételek. Márpedig vannak. Az öcsémnek 22 éves korában vették ki a garatmanduláját, akkora volt, hogy a doki négybe vágta, hogy ki tudja emelni.


Kérdező: valószínűtlen. Inkább beszáradt orrváladák volt. De ha nagyon idegesít a téma, menj el egy orr-fül-gégészhez és nézed meg a manduláidat.

2012. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orrmanduláról volt szó, az sorvad el, elírás a garatmandula!
2012. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm hogy írtatok, azt hiszem nagyobb volt az ijedelem kicsit mint a baj. Tényleg csak a felgyülemlett orrváladékot fújtam ki. Egy kicsit eltúloztam a dolgot.
2012. okt. 4. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben, megnyugodhatsz!
2012. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orr és garatmandula egy és ugyanaz (orrgarat mandula = adenoid), és felnőtt kora bizony elsorvad!

Amit felnőtt korban kivehetnek az nem más, mint a torokmandula (tonsilla).

2012. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!