Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jótékony-e, ha kiveszik egy 3...

Jótékony-e, ha kiveszik egy 3 éves orrmanduláját?

Figyelt kérdés
Szeptember óta náthás, mióta bölcsibe jár. Havonta 2-3 hetet hiányzik felső légúti panaszok miatt. Hiába tömöm vitaminokkal, 1 hónapja szedi a lymphomyosotot is, de semmi javulás. Horkol, el van dugulva az orra. Már nagyon unjuk. Azt hallottam, hogy kb. 3-4 hét alatt visszanőhet az orrmandula, akkor viszont nem tenném ki a műtétnek, ha minden elölről fog kezdődni!
2011. márc. 22. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
ne.. az lenne jótékony, ha a bölcsiből ki lehetne venni...
2011. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha nem kéne dolgoznom, nem vittem volna bölcsibe. Egyébként most már ovis lesz.
2011. márc. 22. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim nem voltak betegesek, "csak" horkolás, gátolt orrlégzés miatt vették ki az orrmandulájukat.

Egynapos műtét volt tizenvalahány évvel ezelőtt is, és semmi panaszuk nem volt utána, úgy értem fájdalom vagy ilyesmi. Délután már azon vitáztunk, mehetnek-e a játszótérre.(Mentek, orvosi engedéllyel.)

A túl nagy orrmandula vezetéses halláscsökkenést is okozhat, ami sajnos nem is túl feltűnő, csak figyelmetlen lesz a gyerek, vagy nem javul a pöszesége, esetleg a barátkozásban akadályozza, hogy gyakran félreérti amit mondanak. Nem fog szólni, hogy nem jól hall, mert neki ez a természetes állapot.

Szóval ha az orvos javasolja, vetessétek ki az orrmanduláit. Néha tényleg visszanő, de nem hetek alatt, és a gyerek aktuális problémáját megoldja a műtét.

2011. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!