Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az ideális pulzus...

Mennyi az ideális pulzus szám? Szédüléssel, gyengeséggel összefügg?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem észre, hogy napközben elég gyakran szédülök. A Pulzusom nyugalmi állapotban 110 körüli délután 140 körül szokott lenni. Mostanában elég levert vagyok gyengének érzem magam és nehezen tudok odafigyelni a dolgokra (baromi feledékeny lettem...) 21 éves vagyok rendszeresen mozgok. Elmentem a háziorvoshoz ő 108-as pulzust mért...meghallgatta a szívemet és beutalt a kardiólógiára a beutalóra szívzörej van írva. Ídőpontot a kardiológián csak december végére kaptam, addig nem lehetne valamit kezdeni ezzel a szédülékenységgel és fáradtsággal? Nagyon nehéz így dolgozni, pedig próbaidőn vagyok és jó lenne a maxot hozni, de így egész nap tök hulla és lassú vagyok :( .... Szedek vitaminokat (magne B6 és Supradynt) de eddig nem sok hatásúk volt (a 3 hét alatt)
2012. okt. 8. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

72 az ideális...ha alacsony a vérnyomásod, akkor ez emelkedik...

csodálom, hogy élsz :D

2012. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

60-80 között normális, a tied RENGETEG!!! Nem csodálom, hogy rosszul vagy. A vérnyomásod rendben?

Viszont: nem csak a szivedtől lehet. Nálam 96-100 körüli pulzussal már néztek pajzsmirigyet is.


Természetesen mindefajta koffein kerülendő, kávé, kóla, tea is. Legalábbis addig, amíg ki nem derül, mi a baj.

2012. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az átlag pulzusszám 72 körül mozog nyugalmi állapotban. Sportolóknak ennél alacsonyabb, edzetlenekben magasabb, de a 108 már nem normális nyugalmi állapotban, valóban ki kell vizsgálni. Valószínű van összefüggés, mert azért vagy fáradékony és azért szédülsz mert az agyad nem kap elég oxigént, meg a szerveid sem, és ezért erőlködik a szíved, próbál kompenzálni.


Vérnyomásod normális?


Sok minden lehet a háttérben

2012. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 125 körüli amikor egy helyben ülök:D

Egy kis mozgás, és egyből 140.

Nekem napi 8-10 kávé az alap:D

Vérnyomásom is 140 körüli.

Én is 21 vagyok.

2012. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a vérnyomásom jó szokott lenni. 100 és 120 közötti...lehet addig is csinálni valamit, hogy ne szédüljek és a toppon legyek? Már csak 1 hónap van vissza a próbaidőből és már panaszkodtak, hogy lassú vagyok :( ...
2012. okt. 8. 17:14
 6/15 anonim ***** válasza:

a 100-120 nem számít valami magasnak sem, ekkora pulzussal 120-30 lenne normális.

Ha rendszeresen mozogsz plane alacsonyabb pulzus kellene, hogy legyen.

Alszol eleget??

2012. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:) ápoló vagyok....melyik ápoló alszik eleget? :) (hajnali 4-kor kelek és este 10-11 körül tudok aludni, de emellett lefutom a 12-13 órámat úgy hogy sportolok eleget :D
2012. okt. 8. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kialvatlanságban szenvedsz pedig, alváshiányban. Egy időre vedd vissza picit edzést...
2012. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

és akkor több időd marad aludni.

Nekem is ez volt most, pár napja többet alszok, mint eddig és máris jobban érzem magam. HA ez se segít, vizsgáltass pajzsmirigyet, vagy még ezer oka lehet :/

2012. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
az "edzés" akkor folyik ha dolgozok...azért is kell korán kellni és későn feküdni, mert 12 órázok...abból sajnos nem tudok visszavenni...bármennyire is szeretnék :) .
2012. okt. 8. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!