Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nektek segített a pszichológus?

Nektek segített a pszichológus?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz vagy pszichiáterhez előnyösebb menni? Le lehet tenni a gyógyszert egy idő után, nagyobb nehézségek nélkül vagy könnyű visszaesni? Kérlek írjátok le tapasztalaitokat, akár a pszichológussal vagy akár a pszichiáterrel kapcsolatban! Már belátom, hogy szörnyen beteg vagyok, odáig fajult a dolog, h 10 kg-ot leadtam, hajam fele kihullott, folyamatosan lebetegszem, lelkileg egész nap szörnyen érzem magam, már komolyan eldobnám magamtól az életet. Köszönöm előre is!

2012. okt. 8. 13:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok egyébként.
2012. okt. 8. 13:29
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj a szüleiddel a problémáidról, majd velük pszihológus. Gyógyszerekkel ha csak egy mód van rá ne tömd magad! Biztos találnak megoldást a lelki gondokra és némi életmód ill felfogásváltás elegendő lehet.
2012. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Golan Trevize ***** válasza:
Ha van betegségtudatod, akkor elég lesz a pszichológus is.
2012. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem segített, se a beszélgetések, se a gyógyszerek. De persze nem tudom neked mi bajod pontosan, így lehet hogy neked valamelyik használna...
2012. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológushoz járok, olyan 5 hónapja, és igen sokat segített. Gyógyszereket egyáltalán nem szedek, csak beszélgetünk. Nagyon inspiráló tud lenni, ha nincsenek barátaid. A lelki bajokat meg felejtsd el, felesleges foglalkozni velük. Ilyen tekintetben problémák sincsenek. Csak abban az esetben, ha kreálsz magadnak. Azt meg minek? Próbáld meg elfogadni az életet, olyannak amilyen.
2012. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

két pszichiáternél voltam.

első alkalommal másfél óráig beszélgettünk. jó érzés volt utána kijönni tőle és bár szimpatikus volt, de nagyon nem mondott és kérdezett semmit se. nem is változott semmi az életemben, minden ugyanolyan szr volt utána is.

második alkalommal felírt egy antidepresszánst. kb 3-4 hónapig szedtem, de nem éreztem tőle semmi változást, nem is volt semmi változás. amikor abbahagytam a gyógyszert a szervezetemnek se hiányzott v ilyesmi.

kb fél évvel később elmentem egy másik pszichiáterhez. 2 percig beszélgettünk és megállapította, hogy ha úgy jó minden ahogy most van, és amit én csinálok az nekem jó, akkor nincsen semmi probléma.


egyébként azért mentem dokihoz, mert öngyilkossági szándékaim voltam + kísérleteim.


később jobb lett minden anyukám hatására.

2012. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokat segített. Idegroncsból egész elfogadható ember lettem!
2012. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichiáter és a gyógyszerek segítettek!
2012. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokáig csak pszichiáterhez jártam, csak ideig óráig segített. Gyors megoldásnak jó a gyenge nyugtató, ha nagyon ki vagy, segít az alvásban, ezt felírhatja pszichiáter, de mást ne szedj. Pszichológust javaslom, mellette minden gyógyszeremet letettem, gyökerénél volt kezelve a probléma, nem csak felszíni megoldás volt, a gyógyszer. Van ingyenes pszichológus is, úgyhogy az ár miatt ne aggódj.
2012. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mintha magamat hallanám...

én voltam pszichológusnál,pszichiáternél is. szerintem a kettő között max annyi a különbség, hogy az egyik írhat fel gyógyszert a másik nem.

szerintem semmiképp ne szedj gyógyszert. azzal nem oldasz meg semmit,főleg nem a problémát. csak "elfeded" a tabletta elhiteti az agyaddal,hogy nem vagy ideges, közben meg de.

ne kezeld , szüntesd meg. én (így túl a terápiákon,amik nem segítettek) rájöttem csakis magadon tudsz segíteni.


tudom,hogy nehéz, és ezért is fordulunk egyből orvosokhoz,tablettákhoz,mert az talán könnyebb.

de hidd el magadon te saját magad tudsz a legjobban segíteni,akármi is legyen a problémád!

sok sikert és kitartást erőt örömöt elégedettséget

csók

2012. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!