Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köhögés nélkül jelentkezhet-e...

Köhögés nélkül jelentkezhet-e tüdőrák?

Figyelt kérdés
Jártam olrvosnál a problémámmal, ami abban merül ki, hogy a jobb tüdőm nem isgazán fáj, hanem kellemetlen. Meghallgatta, kitapintott egy apró nyirokcsomót és írt fel gyulladáscsökkentőt. Ehhez társult később a torokban duzzanatérzet és megnagyobbodott nyirokcsomók. Ezek főleg dohányzás után jöttek elő (nyirokcsomók és fájdalom). A dohányzást hanyagolom, tudom, eddig is marhaság volt, de így már biztos. Köhögés viszont egyáltalán nincs és a doki a tüdőhangra is azt mondta normális. További vizsgálatra nem küldött, illetve annyit tet hozzá a dologhoz, hogy kérjek majd időpontot a fül-orr-gégészetre a gombócérzés miatt ami nem múlt el teljesen és csak jobb oldalt jelentkezik. Se további vizsgálat, se egyéb gyógyszer, csak algopyrin. A dolog nem teljesen múlt el azóta sem, most fogok majd tüdőszűrőre menni, de oda is csak úgy magamtól. Egyébként 21 éves vagyok és elég erősen dohányoztam. Kérem a válaszolókat, hogy vegyék a kérdésem komolyan! Előre is köszönök mindent!

#tüdőrák #tüdőfájdalom #nincs köhögés
2012. okt. 15. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A daganat a tüdőben akkor okoz köhögést, nehézlégzést, vérköpést ha eléggé előrehaladott. Az orvosod jól járt el szerintem. El kell menni mellkasrtg-re, meg gégészetre. Ha van valami ott kiderül. Ha minden negatív, akkor örülsz. Esetleg nem múló tünetekkel, ha fél év után is megvannak újra ugyanez a kör.
2012. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2012. okt. 15. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!