Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért duzzadt be a nyirokcsomó...

Miért duzzadt be a nyirokcsomó? Fültőnél és hónaljban? Elmúlik vagy menjek orvoshoz? Lassan 6 hónapja

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak a bal oldali nyirokcsomóm van beduzzadva a fültőnél és fáj ha megnyomom, jobb oldalit ki sem lehet tapintani, és hónaljban mindkét oldalon, de ott meg inkább a bal oldali fáj :(

Előszőr háziorvossal és nődokival nézettem meg a csomókat azt hittem valamilyen emlődaganat vagy ilyesmi de azt mondták semmi (nem nyirokcsomót nyomkodtak)

Próbáltam utánna olvasgatni, de nem találtam smemi ésszerűt, nem volt sérülésem, nem voltam beteg hónapok óta viszont ezek a csomók már hetek óta ottvannak, sőt sztem már lassan fél éve...ebben az időben sem beteg nem voltam, semmi komolyabb sérülésem nem volt, persze kissebb karcolésok, vágások lehettek, de nem hiszem hogy ez okozza a folyamatos nyirokcsomó duzzanatot


Legyengült immunrendszer okozhatja? 2 kicsim van 1 éve szülte, azóta pl enni sem tudok normálisan, bekapok pár falatot és kész, 10 kg val vagyok könnyebb mint alap állapotomban, (évekig 63kg voltam, ma már csak 56)


Esetleg van valakinek tapasztalata ezügyben?el múlik magától? vagy kezeltetni kell?



2012. okt. 15. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem évek óta van egy ilyen csomóm a bal hónaljamban, több orvos is látta már, mind azt mondta, ez semmi, ne törődjek vele.

De nem múlik el. Nem fáj, csak néha kicsit "húzódik".

Nekem azt mondták, lehet, hogy a borotválástól lett. Neked ez nem lehet?


(A fülnél nem tudom.)


Szerintem, ha ennyi orvos egyöntetűen ezt mondja, akkor tényleg nem kell aggódni, esetleg időnként nézesd meg, nem romlott-e a helyzet, és kész.

2012. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, én konkrétan szoptatás után mentem, és féltem hogy kialakult vmi nem ürült ki rendesen vagy ilyesmi, de mindegyik azt mondta semmi nincs, nyirokcsomókra nem tértem ki, mert ma vettem észre hogy a fültőnél is be van duzzadva


nagyon zavaró a mellemnél mert igen, húzódik és idegesít hoyg ott van piszkálom, fáj ha nyomkodom

2012. okt. 15. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

El tudom képzelni, hogy a két dolognak (hónalj és fül) nincs is köze egymáshoz. A fülnél ez akkor szokott lenni, ha megfázol. Talán még nem tört ki rajtad, ettől függetlenül meg lehetsz fázva.


A hónalj-dolog meg... hát látod, nekem is van. Nekem ultrahangozták (kétszer: kifejezetten ultrahangos orvos, ezt utána megnézte a háziorvos, majd nőgyógyász is ultrahangozott), tapogatták... és mindig azt mondták, hogy semmi gond, állítólag elég gyakori.

Ennyien már csak nem tévednek. :)

2012. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!