Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni migrén ellen?

Mit lehet tenni migrén ellen?

Figyelt kérdés
Sok-sok éve migrénes vagyok. Szinte minden nap fáj a fejem. Már mindenféle gyógyszert kipróbáltam, de már ott most tartok hogy egyenként szinte semmi nem hat, csak ha egyszerre 2-3 félét szedek be. Hogyan fejezzem be a gyógyszerszedést? (évek óta azokon élek szinte) Ki és hogyan tudna segíteni ebben?
2008. máj. 21. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Előbb írtam egy migrénes kismamának, de beírom ide neked is:) Anyukámnak egy bevált receptje ez, ő szinte létezni sem bír ha migrénje van. Gyógyszer : 1.; Rapid ( ez egy por) 2.,Xilox ( szintén egy sárga por) Ezek mind nagyon hatásosak.

De van egy még jobb módszer, ha nem akarsz gyógyszerelni. Vegyél be egy szem algopirynt egy csésze hideg HIDEG kávéval, cukor és minden nélkül. Utána teljesen vízszintesen feküdj a hátadon sötét szobában. Úgyvolna jó, ha meg tudnád oldani, a koromsötét szobát. Remélem neked is beválik.

2008. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Jajj előbb elfelejtettem leírni, hogy lehet meg kéne próbálnod egy ilyen fejfájás centrumba elmenni. Igaz, anyum is volt, de semmire sem jutottak vele,:( Vagy pedig próbálj meg természetgyógyászt vagy kineziológust. Mi is próbáltuk ezeket, miután az orvosok tehetetlenek voltak. Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a migrénnel, csak nyomni a méregerős fájd. csill-t.
2008. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi, ki fogom próbálni.

rákerestem a migrénes kérdésekre, csak ezt akkor nem vettem észre. bizti béna voltam... :P

2008. máj. 21. 12:52
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos én is ilyenben szenvedek 5-6 éves korom óta (22 vok), kórházról kórházra jártunk, senki nem tud tenni semmit. Sokan mondják, hogy gyógyszer függő vagyok, de egyszerűen nem lehet kibírni ezt a fájdalmat gyógyszer nélkül, nálam úgy működik, hogy ha nem veszek be bogyót akkor kb 2-3 órát szenvedek, majd hányok és rendben vagyok, de ezt nem mindíg tudom kivárni. Próbáld meg vannak ilyen ecsetelőszerűségek, amiben csak gyógynövény van direkt migrénre, de ez csak átmeneti megoldás. A kávé tényleg jó megoldás. Próbáld ki a fekete kávét citromlével, csak egy csepp citromlé egy pici kávéban, cukor nélkül, állítólag jó én még nem próbáltam, mert sohasem voltam tiszta kávé és citromlé közelben.
2008. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én meg 25 vagyok, és engem is általános iskola óta gyötör a dolog :(
2008. máj. 21. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Első válaszoló vagyok, igen, jó ötlet a citromlé is a kávéba, majd tedd bele, ha újból elkap a migrén.
2008. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a Kefalgin-t javasolnám.Ugyan az is gyógyszer,de nekem semmi más nem vált be,azonkivül.Bár lehet te szerencsésebb vagy neked beválnak azok a tippek,amiket mások írtak,ha esetleg mégsem,próbáld meg ezt a gyógyszert.
2008. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár nem akarsz gyógyszert szedni, ha mégsincs más megoldás, most került forgalomba két új gyógyszer, kimondottan migrén kezelésére. Csak szakorvos írhatja fel, de ha még nem ismered, és érdekel, megírom mik ezek.
2008. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy kicsit kések a válasszal,de nekem a magnéziumot szívre ajánlották,később tudtam meg,hogy a magnézium megelőzi a migrénes rohamokat.Tavaly július óta szedek magnéziumot napi 300mg-ot és azóta csak egyszer volt migréném,azelőtt havonta többször is,sőt volt,hogy hetente.
2008. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szinte évekig tartott. Majdnem naponta fájt a fejem. Kihasználtam az épp soros üzemorvosi vizsgálatot és kértem, hogy vizsgáljuk ki az okát. Csináltattam vizelet és teljes vérképet, ideggyógyászat, szemészet, EKG. Minden leletem negatív lett, de a vérképemre azt mondta az orvos, hogy nagyon magas a bilirubin és a húgysav szintem. Gilbert kórt emlegetett. Ez egy májfunkciós zavar, savasabb a testem a kelleténél. Ekkor még nem volt szó a lúgosításról sehol sem (2005-ben volt mindez) de utánajártam, hogy mivel lehet a savasodást gátolni: lúgosítással. Ehhez mi kell? Sok folyadék, minél több nyers zöldség és cukormentes gyümölcs. Volt egy kis túlsúlyom is, hát szűztea kapszulát alkalmaztam, illetve lúgosítottam magam. Plusz a fogyókúrát megtetéztem sok-sok futással és bringázással. 3-4 hónap alatt tizenpár kiló lement rólam és elmúltak a fejfájásaim.

Lehet, hogy neked is kellene változtatni az étrendeden. (nézz utána a gilbert kórra érvényes diétának) és többet mozogni. Egyébként meg az orvosok ugyan tagadják, de hidd el, hogy minden azon múlik, hogy mit hogyan táplálkozol.

2009. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!