Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni erős migrén...

Mit tudok tenni erős migrén esetén a terhesség korai szakaszában?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

algopirynt és más paracetamol tartalmú készítményeket lehet szedni.

én is szenvedek ettől :(, orvos mondta.


12+4 hetes

2010. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Homeopátia. Cyclamen european 15 ch. Nekem ez vált be.


Milyen típusú a migrinéd?


Itt hasznos tippeket találsz:


[link]

2010. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ugyan nem annyira erős migrénnél, inkább erős fejfájásnál, de nekem segít a következő: beállok a zuhany alá, és folyatom a meleg (de a baba miatt azért nem forró) vizet a fejtetőmre, úgy 15-20 percig. Ettől egy kicsit javul a vérkeringés, ami sokat enyhít a fejfájáson. Utána próbálok olyan pozíciót találni, ahol nem kell sem tartanom, sem megmozdítanom a fejem (ergo megtámasztom), úgy hogy a nyakizmaim a lehető legernyedtebbek legyenek, inkább kicsit előre döntve a fejem, mint hátra. Próbálok minden zajt és fényt kizárni. Általában 1-2 óra alatt elmúlik.
2010. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nekem az a nagyon durva szemem kiesik gyomrom kifordul rázkódós fajta van, amire a meleg abszolut nem jó (mármint a fejemre. Csak a gyógyszer segíthetne, de azt ugye nem lehet. Neurológus is az algopirynt javasolja csak, de még no-spa-t sem lehet mellé bevenni, az meg úgy nem használ. Azért köszi mindenkinek
2010. szept. 9. 10:31
 5/17 anonim ***** válasza:

első vagyok. hát igen, nehéz. nekem se az igazi az algopyrin, de hát a semminél jobb. nekem is sokáig szokott fájni, minimum egy fél napig. a hányingerem is fokozza. én még az algopyrin mellé bedobok egy kávét. tudom, hogy az se túl jó, de erős szereknél mégis jobb. és szerintem a baba azt is érzi, ha szenvedünk. esetleg még séta a friss levegőn. ezekkel szoktam próbálkozni.


jobbulást, remélem hamarosan megszűnnek a migrénes rohamaid!

2010. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
"Első" köszi az együttérzést, és a sétában és a koffeinben is igazad lehet. A qualerinben is tulajdonképpen nagy mennyiségű koffein van, nekem az normális esetben mindig segített, de terhesség alatt minden migrénellenes gyógyszer kizárt. De igen ez a nagy fájdalom is rossz lehet a babának (ezt a későbbiekre mondom, mert én még nagyon az elején vagyok, de kockáztatni már én sem merek). Köszi szépen!
2010. szept. 9. 10:44
 7/17 anonim ***** válasza:
18 éve van migrénem. A homeopátia segített, nézd meg a linket! Nekem is idegrendszeri, nem emésztőrendszeri a migrénem. Kefalgin, Migpriv segített, már amikor segített. A jeges vizes borogatástól legalább ha feküdtem, nem voltak olyan erősek a nyilallások. De a homeopátiás golyócskák mindig rendbehoznak! Azóta nem is szedek mást.
2010. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szia!

kb. 10 éve vannak migrénes rohamaim.

a terhesség alatt összesen egyszer volt az elején, akkor Nurofent vettem be.(fortét) Utána nem volt, csak miután megszültem, ekkor viszont már a következő héten.

Most megint terhes vagyok, 8 hetes, és nem volt azóta migrénem.

Biztos vagyok benne, hogy neked sem lesznek rohamaid, nekem orvos mondta, hogy a terhesség alatt általában nincsenek rohamok.

Szerintem a Nurofent fortét megpróbálhatod, ha nem jön be a homeopátia. Az Algopyrin sz.rt nem ér.

2010. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én is úgy tudtam, hogy nincsenek. előtte átlag egy hónapban 1-3 szor fordult elő. most pedig két naponta szenvedek, már bedilizek. úgy tudom, hogy a 2. trimeszterben már jobb szokott lenni.
2010. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Algopirin mellé papaverin, ezt kaptam mikor szoptattam.

Hetente voltam rosszul, kicsit jobb volt ettől, de igazából el nem múlt tőle!

2010. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!