Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi folyadék ivása egészség...

Mennyi folyadék ivása egészséges egyszerre, egy ivásra?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 07:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
2,14 dl
2012. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez biztos? :D Mármint a 14 század? :D De nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2012. okt. 25. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaj csak hülyéskedik :D

Nincs olyan, hogy egészséges, amennyit a szervezeted kíván.

2012. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
én 3-4 nagy kortyot szoktam egyszerre inni
2012. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, kb. 7 dl-nél nem szabad többet inni egyszerre (főleg vízből nem), mert felboríthatja a sóháztartást. Keress rá a "vízmérgezés" szóra a neten.

Amúgy függ pl. testsúlytól is, egy vékony, pici embernek kevesebb folyadékra van szüksége (egy gyereknek még kevesebbre), mint egy 150 kilósnak.

2012. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 25. 09:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legideálisabb egy normál pohár víz egyszerre.
2012. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Még azt szeretném tudni, hogy pl. ha 3 decit iszok egyszerre, akkor a következő pohárral mennyi idő elteltével egészséges inni? Azért kérdezem, mert úgy tudom, hogy ha egyszerre sokat iszunk, vagy túl sűrűn, az megterheli a szervezetet.
2012. okt. 25. 16:49
 9/12 Duyu válasza:

Ez az egész szokás kérdése. Én egész kicsi gyerekkorom óta sokat iszok. Semmilyen betegségem nincs ami ezt indokolttá tenné.

Jelenleg 87kg vagyok és a napi bevitelem 4,5-5 liter. Éjszaka még hozzá jön fél liter minimum.

Egyszerre fél liternél kevesebbet ritkán iszok.

Nincs olyan, hogy mennyi időnként egészséges. Ahogy jól esik.

Az "okosok" azt mondják, 30 kilónként 1 litert lenne jó inni egy nap.

Nekem a napi 5 liter víz miatt gyakorlatilag 0 testszagom van valamint 0 lábszagom. Viszont az átlagnál gyakrabban járok wc-re, de ez érthető. Több bevitel, így több ami kijön. Persze jobban is izzadok, de ez nem az az igazi "kanszag" 30 éves férfi vagyok, komoly testszőrrel.

Szóval annyit igyál ami jól esik.

Ha valaki terápiás céllal mondta, hogy igyál többet és eddig csak keveset ittál, akkor próbáld ki, hogy veszel egy fél literes poharat magadnak és amikor iszol, töltsd tele. Amíg nem fogyott el belőle a víz, ne tedd le.


Törekedj arra, hogy kb 2 hetente cseréld a vizet amit iszol, vagyis ugyanazt a fajtát ne idd hosszú ideig, mert akár vesehomok is kialakulhat tőle. Keress 3-4 fajtát ami ízlik, és azokat váltogasd.

2012. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Duyu válasza:
Ja, és mivel a tested normális esetben 70 százaléka víz és minden szerved működéséhez hozzájárul, max a vesédet dolgoztathatod jobban egy kicsit. Úgyse kívánod, ha nem tudja feldolgozni a szervezeted.
2012. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!