Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » REflux miatt van?

REflux miatt van?

Figyelt kérdés
refluxom van, és a nyálkahártyám sértült...és folyton ég a torkom, de néha egy pillantra szoktam olyan furát érezni a torkomban, valami ingerlli vagynemis tudom, kellemetlen be is vagyok rekedve.

2012. okt. 29. 03:51
 1/4 A kérdező kommentje:
2napja megittam pár teát úgy hogy citromlét öntöttem bele nem keveset :S és azóta rosszabb a torkom...van összefüggés? vagy csak hülye vagyok ?
2012. okt. 29. 04:05
 2/4 anonim ***** válasza:

a gyomorsav kimarhatja a nyelőcsövet, amikor jön visszafelé...

Magasabban feküdj este (fejed alá nagy párna + egy kicsi), esténként egyél meg egy kis háztartási kekszet. Napközben igyál néha szódabikarbónás vizet (ecetet ne tegyél bele, ismered, akkor habzana).

Lehet, ha teljes gyulladásban van a nyelőcsöved, ahhoz most orvos kell, de amiket leírtam azok tökéletesen karbantartják.

2012. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is regluxos vagyok és a citrom nekem is marja a gyomrom és a nyelőcsövem, évek óta nem bírok citromos teát inni, pedig sokan azt mondják, hogy a citrom lugosit.

A rekedtség is a refluxodtól van, de menj el orvoshoz, nézesd meg a torkodat.

2012. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyél sok lúgosat és minél kevesebb savasat. Nézz utána, melyik ételek lúgosítók és melyek a savasítók. Igyál sok ásványvizet, főleg a mizsei lúgosító és igyál salvust. De abból napi 2 dl többet nem szabad.
2012. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!