Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fontos! Van itt refluxos?

Fontos! Van itt refluxos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e az olvasók között olyan, akinél refluxot diagnosztizáltak?

Ha igen, mik voltak a tüneteid? Mikor derült ki, és hogyan?



2012. szept. 3. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéném refluxos.Tünete a sok maró gyomorsav volt,a torkát is marta..
2012. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, ment a zöld. remélem olyan is jelentkezik, aki ő maga küzd a betegséggel.
2012. szept. 3. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dokinál még nem jártam, de szerintem van valami ilyesmim. Bizonyos kaják után, vagy ha sokáig nem eszek, akkor érzem, hogy ég a gyomrom és jönne föl. Többnyire péksütitől vagy hasonlótól (kenyér, ropi stb), de nem mindig és nem mindtől. Pár hónapja már viszonylag folyamatos volt, akkor vettem 1 doboz rágótablettát rá, ami 24db-os. Ha elkezdte, megettem egyet, jó lett (csak büfögtet). El sem fogyott még, de egyre ritkábban fordul elő.

Nem vagyok biztos abban, hogy reflux, de amit olvastam róla, azok alapján akár az is lehet.

2012. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg csak endoszkópos vizsgálattal lehet egyértelműen diagnosztizálni, hogy reflux, de nekem a tüneteim alapján a háziorvos egyből azt mondta, hogy az és Controllocot írt fel, mivel 1 hónap szedés után a tüneteim jelentősen javultak és 3 hónap után teljesen elmúltak, így valószínű az volt.

Nekem egy éjszakai gyomorgörccsel kezdődött, majd jött az étvágytalanság, hányinger, erős savas érzés, a légcsövemnél fájdalom, állandóan krákogtam és jött föl valamilyen sűrű váladék, hirtelen sokat fogytam.

2012. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és állandóan böfögnüm kellett. Semmilyen savlekötő nem használt.
2012. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most jut eszembe, hogy a gyomorszájam is nagyon fájt, olyan érdekes ritmikus fájdalom volt, szép lassan jut eszembe minden, mert szerencsére most nyugton van.
2012. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Sav a nyelőcsőben és néha még az orrnyálkahártyát is irritálja. Nekem volt, hogy rendesen "náthás" tüneteket produkáltam a refluxtól.

Erős savlekötőt szedek, minden nap. Ha csak egy nap is kimarad, már szenvedek a gyomorsavtól a nyelőcsövemben, orromban.

2012. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld, köszönöm
2012. szept. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!